Rozplenica japońska (Pennisetum alopecuroides)

Brak zdjęcia
Chwilowy brak

Rozplenica japońska - BLACK BEAUTY - Pennisetum alopecuroides

Kod produktu: 86128
15,00

Rozplenica japońska Black Beauty to kępiasta trawa o pięknych, prawie czarnych kwiatostanach. Doratsa do niespełna 1m wysokości (podczas kwitnienia do około 1,4m) i 1,2m szerokości. Kwitnie późnym latem, VIII i kłosowate kwiatostany zdobią roślinę do zimy. Lubi żyzne stanowiska, przepuszczalne i umiarkowanie wilgotne. Zimą okrywać. Fajna do kompozycji, donic i na rabaty.

Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C3
Wysokość sadzonki : 30-50cm
Wysokość docelowa: 1m, 1,4m podczas kwitnienia
Szerokość docelowa : 1,2m
Tempo wzrostu: szybkorosnąca
Wymagania glebowe: przepuszczalna, żyzna, próchnicza
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne
PH Gleby: lekko kwaśna, obojętna
Pokrój rośliny: kępiasty
Ubarwienie liści: zielone
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna
Pora kwitnienia : sierpień-październik
Kolor kwiatów: czarne kłosy

Rozplenica japońska Black Beauty

kępiasta trawa o pięknych czarnych kwiatostanach

 

Rozplenica japońska Black Beauty to wieloletnia trawa bylinowa o efektownym przewieszającym, kępiastym pokroju i spektakularnych ciemnych kwiatostanach. Piórkówka Black Beauty osiąga około 80-100cm wysokości (podczas kwitnienia do 1,4m) i 120cm szerokości. Liście są dość wąskie, długie, przewieszające, o zielonej barwie - jesienią żółkną i potem usychają. Kwitnienie rozpoczyna się w sierpniu. Ozdobne, początkowo brunatno-popielate kwiatostany zdobią roślinę aż do zimy.

 

Piórkówka japońska Black Beauty najlepiej rozwija się na ziemiach żyznych, przepuszczalnych , umiarkowanie wilgotnych. Warto również zapewnić piórkówce stanowisko słoneczne i zaciszne. Ma dość dobrą mrozoodporność, ale zimą warto kępę okrywać i związywać (szczególnie młode sadzonki), a przed wiosną uschnięte liście ściąć na wysokości około 10cm.

 

Rozplenica japońska Black Beauty polecana jest do tworzenia kompozycji na rabatach, w ogrodach japońskich, przydomowych ogrodach. Sprawdzi się świetnie jako ozdoba w donicy. Kwiatostany można wykorzystywać do suchych bukietów.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Rozplenica japońska - BLACK BEAUTY - Pennisetum alopecuroides
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Wstecz