Rozplenica japońska (Pennisetum alopecuroides)

Brak zdjęcia
Chwilowy brak

Rozplenica japońska - HAMELN GOLD - Pennisetum alopecuroides

Kod produktu: 387641
20,00

Rozplenica japońska Hameln Gold to złota odmiana rozplenicy Hameln. Osiąga do 50cm wysokości i szerokości. Liście cytrynowo-żółte, przewieszające. Kwitnie w sierpniu ukazując puszyste, beżowe kłosy. nie ma dużych wymagań. Jest mrozoodporna. Polecana na rabaty, do pojemników i do nasadzeń grupowych.

Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C2/C3
Wysokość docelowa: 20-50cm
Tempo wzrostu: umiarkowane, typowe dla gatunku
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne, półcień
Mrozoodporność: 6
PH Gleby: lekko kwaśna
Pokrój rośliny: kępiasty
Ubarwienie liści: żółte, złociste
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna
Pora kwitnienia : sierpień-wrzesień
Kolor kwiatów: beżowe

Rozplenica japońska Hameln Gold

złocista odmiana o ładnym kwitnieniu

 

Rozplenica japońska Hameln Gold to niemiecka odmiana rozplenicy o złocistym akcencie znana od 2015roku. Tworzy zwarte, przewieszające kępy. Rośnie umiarkowanie szybko osiągając około 50cm wysokości i szerokości. Liście są łukowato wygięte, żółto-cytrynowe, dosyć wąskie. Kwitnie od sierpnia - poajwiają się wtedy ozdobne, beżowe, puszyste kłosy.

 

Rozplenica japońska Hameln Gold najlepiej rozwija się na podłożach przepuszczalnych, zasobnych w związki organiczne. Wilgotność najlepiej żeby była stała i umiarkowana. Pełne wybarwienie uzyskane zostaje na ciepłych, słonecznych stanowiskach. Odporna na mróz. Wiosną kępę należy ściąć 10cm nad ziemią.

 

Rozplenica japońska Hameln Gold ładnie prezentuje się posadzona pojedynczo jak i w grupach. Może być wykorzystana na obwódki w miastach, jako urozmaicenie rabat czy zdobić balkony i tarasy w donicach.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Rozplenica japońska - HAMELN GOLD - Pennisetum alopecuroides
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Wstecz