Rozplenica japońska (Pennisetum alopecuroides)

Brak zdjęcia
Chwilowy brak

Rozplenica japońska - MOUDRY - Pennisetum alopecuroides

Kod produktu: 7489252
18,00

Rozplenica japońska Moudry to średniej wysokości kępiasta trawa - dorasta do 1m podczas kwitnienia. Liście ciemnozielone - jesienią żółte. Ma ładne, ciemne kwiatostany w postaci puszczystych kłosów. Lubi próchnicze i przepuszczalne gleby. Polecana do ogrodów i pojemników.

Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C2/C3
Wysokość docelowa: 0,6-1m
Tempo wzrostu: umiarkowane, typowe dla gatunku
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa, żyzna, przepuszczalna
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne, półcień
Mrozoodporność: 7b
PH Gleby: roślina tolerancyjna
Pokrój rośliny: kępiasty
Ubarwienie liści: ciemnozielone
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna
Pora kwitnienia : sierpień-wrzesień
Kolor kwiatów: ciemnopurpurowe

Rozplenica japońska Moudry

odmiana o ciemnych kwiatostanach

 

Rozplenica japońska Moudry to wieloletnia trawa ozdobna. Tworzy zwarte kępy osiągające około 70cm wysokości podczas kwitnienia. Liście są długie, ciemnozielone, przewieszające. Jesienią przebarwiają się na żółto. Od sierpnia zaczynają rozwijać się puszyste kwiatostany - początkowo są one perłowe i z czasem nabierają ciemnopurpurowej barwy.

 

Rozplenica japońska Moudry najlepiej rozwija się na na żyznych i przepuszczalnych podłożach o umiarkowanej wilgotności. Stanowisko powinno być słoneczne lub półcieniste, ciepłe i najlepiej osłonięte od wiatru. Odmiana jest mrozoodporna (konieczne okrywanie w najzimniejszych rejonach kraju) i zazwyczaj nie wymaga okrywania. Wiosną należy ją ściąć około 10cm nad ziemią.

 

Rozplenica japońska Moudry to fajna odmiana do każdego ogrodu. Można ją sadzić pojedynczo i w grupach. Na rabatach dodaje fajnego akcentu kolorystycznego. W niewielkich ogrodach może rosnąć jako samotnik na trawniku. Dzięki kompaktowym rozmiarom możliwa jest również uprawa pojemnikowa.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Rozplenica japońska - MOUDRY - Pennisetum alopecuroides
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Wstecz