Rozplenica japońska (Pennisetum alopecuroides)

Chwilowy brak

Rozplenica japońska - HAMELN - Pennisetum alopecuroides

Kod produktu: 29003
18,00

Rozplenica japońska Hameln to odmiana dorastająca do około 50-90cm wysokości. Liście są wąskie, zielone, jesienią przebarwiają się na żółto. Kwitnienie trwa od końca lipca do października. Kwiatostany w postaci kłosów są wydłużone, o zabarwieniu od zielonkawobiałego po szarobrunatne. Wymaga stanowiska słonecznego i żyznej i przepuszczalnej gleby. Z powodzeniem znajdzie zastosowanie w ogrodach przydomowych, terenach miejskich, ogrodach naturalistycznych, nowoczesnych czy japońskich.

Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: c1,5
Wysokość docelowa: 50-90cm
Tempo wzrostu: szybkorosnąca
Wymagania glebowe: przepuszczalna, żyzna
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne
PH Gleby: roślina tolerancyjna
Pokrój rośliny: kępiasty
Ubarwienie liści: zielone
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna
Pora kwitnienia : lipiec-październik
Kolor kwiatów: czerwonawe kłosy

Rozplenica japońska Hameln

to trawa o zielonych listkach i ciemnoczerwonawych kłosach

 

Rozplenica japońska Hameln to dość stara odmiana trawy bylinowej odkryta w Niemczech w 1964 roku. Kępy liście dorastają do około 50-75cm wysokości, zaś w okresie kwitnienia może osiągać nawet 1m wysokości. Liście są dosyć wąskie, zielone - jesienią przebarwiają się na pomarańczoworudo. Kwiatostany są puszyste, początkowo zielonobiałe, później różowieją aby stać się finalnie szarobrunatne

 

Rozplenica japońska Hameln wymaga stanowiska słonecznego. Najlepiej rozwija się w glebie żyznej, przepuszczalnej i o umiarkowanym dostępie do wody - nie lubi wody stagnującej. Miejsce ponadto powinno być ciepłe i osłonięte, na zimę należy roślinę okryć. Obumarłe liście należy usuwać wiosną.

 

Trawa Hameln doskonale sprawdzi się w niewielkich ogrodach na rabatach czy obwódkach. Można sadzić ją w pojemnikach. Stosowana także w kompozycjach naturalistycznych w parkach, ogrodach japońskich.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Rozplenica japońska - HAMELN - Pennisetum alopecuroides
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz