Rozplenica japońska (Pennisetum alopecuroides)

Brak zdjęcia
Chwilowy brak

Rozplenica japońska - LITTLE BUNNY - Pennisetum alopecuroides

Kod produktu: 827261
15,00

Rozplenica japońska Little Bunny to karłowa bylina dorastająca do 45cm wysokosci. Kwitnie w sierpniu i wrześniu zielonkawymi, z czasem białymi kwiatostanami. Liście wąskie i zielone. Wymaga gleb żyznych, przepuszczalnych i umiarkowanie wilgotnych. Stanowisko słoneczne. Zimą należy okrywać, wiosną obumarłe liście ściąć. Odpowiednia do ogrodów przydomowych na rabaty, skalniaki, jako roślina okrywowa i w grupach.

Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C2
Wysokość sadzonki : 10-20cm
Wysokość docelowa: 45cm
Tempo wzrostu: karłowa - wolnorosnąca
Wymagania glebowe: przepuszczalna, żyzna, próchnicza
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne, półcień
Mrozoodporność: 7b
PH Gleby: roślina tolerancyjna
Pokrój rośliny: kępiasty
Ubarwienie liści: zielone
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna
Pora kwitnienia : sierpień, wrzesień
Kolor kwiatów: zielonkawe, kremowobiałe

Rozplenica japońska Little Bunny

niska odmiana o obfitym kwitnieniu

 

Rozplenica japońska Little Bunny to odmiana wyselekcjonowana w Stanach Zjednoczonych. Jest najniższa wśród swojego gatunku. Dorasta zaledwie do 0,5m w czasie kwitnienia. Liście są zielone, wąskie, tworzą zwarte kępy. Pod koniec lata rozpoczyna się kwitnienie - kwiatostany są puszyste, walcowate, na początku o zielonkawym kolorze, z czasem kremowobiałe.

 

Rozplenica japońska Little Bunny lubi żyzne, przepuszczalne i stale umiarkowanie wilgotne gleby. Stanowisko powinno być słoneczne lub półcieniste, osłonięte od wiatru i ciepłe. Przed zimą należy roślinę zabezpieczyć. Przycinanie wykonujemy wiosną.

 

Rozplenica japońska Little Bunny doskonale sprawdzi się w ogrodach przydomowych, na rabatach i obwódkach. Sprawdzi się również w ogrodach skalnych i pojemnikach na balkonach i tarasach.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Rozplenica japońska - LITTLE BUNNY - Pennisetum alopecuroides
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Wstecz