Sosna czarna (Pinus nigra)

Sosna czarna - MARITIMA - Pinus nigra

Kod produktu: 826331
Producent: Szkółka Zacywilki
90,00

Sosna czarna Maritima to odmiana charakteryzująca się bardzo długą igłą - osiągającą nawet 25cm długości. Pokrój wąskostożkowy, wzrost umiarkowany. Odporna na warunki miejskie, dobrze rośnie na piaszczystej glebie. 

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C3/C5
Wysokość sadzonki : 60cm
Wysokość docelowa: 20-30m
Tempo wzrostu: o umiarkowanej sile wzrostu
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : stanowsiko słoneczne
Mrozoodporność: wrażliwa na niskie tempertury
PH Gleby: lekko kwaśna
Pokrój rośliny: wąskostożkowy
Ubarwienie igieł: zielone cały rok

Sosna Czarna Maritima - jedna z najbardziej efektownych odmian czarnej sosny

 

Sosna Maritima to dziko rosnące drzewko w okolicach południowych Włoch, a w Polsce jest jedną najbardziej pożądanych odmian sosny czarnej na rynku. Posiada długie, ciemnozielone igły, które wyróżniają się ponad 25cm długością, czyli są to najdłuższe igły, wsród innych odmian sosny. Czarna sosna Maritima ma wąską, stożkowatą koronę, z krótkimi jak na sosnę gałęziami. W momencie kwitnięcia pąki naszej sosny posiadają czerwono-brązowy kolor, natomiast szyszki rosną do nawet 8cm długości. Idealną całość dopełnia zółto-brązowa kora, które idealnie komponuje się z ciemnozielonymi, długimi igłami.

 

 

Czarna sosna Maritima - charakterystyka

Sosna czarna Martimita może osiągnąc wysokość nawet 20 metrów, dlatego doskonale sprawdzi się w miejscach, w których odpowiednio ją wyeksponujemy. Sosna Maritima to odmiana ciepłolubna, która nie ma większych wymagań co do warunków glebowych. Jest to jedna z odmian sosny, która jest najbardziej odporna na zanieszczyszczenia. Idealnie rośnię ona w słońcu, ale nie toleruje zbyt miejsc zacienionych. 

Czarna sosna Maritima doskonale sprawdzi się w:

  • miejskich nasadzeniach
  • dużych ogrodach
  • jako drzewo soliterowe
  • pasach ochronnych
  • przydrożach

Sosna Maritima posiada wysoką tolerancję na zasolenie, dlatego turyści bardzo często mogą je spotkać w teranach nadmorskich i w okolicach plaż.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Sosna czarna - MARITIMA - Pinus nigra
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Sosny czarne - szczepione odmiany Pinus Nigra w ofercie szkółki roślin 

 

Sosna czarna ( Pinus nigra) to naturalnie rosnący gatunek na południu Europy. W polskich ogrodach bardzo dobrze się aklimatyzuje i jest powszechnie wykorzystywana jako roślina ozdobna. Sosny czarne cechują się regularnym pokrojem, gęsto ułożonymi pędami i długimi zielonymi igłami. Są mało wymagające, dobrze rosną na ubogim stanowisku, są mrozoodporne i dobrze tolerują zanieczyszczone powietrze.


W naszej szkółce roślin pozyskujemy wiele wartościowych odmian sosny czarnej metodą szczepienia. W ofercie posiadamy wiele cennych i kolekcjonerskich - sczepionych sosen czarnych. Polecamy karłowe sosny czarne, o kulistym pokroju, a także o kolorowych i przebarwiających się igłach.

 

Prowadzimy sprzedaż stacjonarną i wysyłkową. Posiadamy szczepione sosny czarne i nie tylko. Zapraszamy do korzystania z naszego sklepu internetowego, a także do odwiedzenia naszego gospodarstwa szkółkarskiego.