Sosna czarna (Pinus nigra)

Sosna czarna - HELGA - Pinus nigra

Kod produktu: 15678
Producent: Szkółka Zacywilki
70,00

Sosna czarna Helga (Pinus Nigra) to niewysoka, dekoracyjna odmiana o szerokostożkowym kształcie. Igły sztywne, ciemnozielone. Bardzo pięknie prezentuje się w przydomowych ogródkach. Sosna pozyskana metodą szczepienia, bardzo dobrze ukorzeniona i zahartowana sadzonka.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C5
Wysokość po 10 lat. : 1-1,5m
Szerokość po 10 lat. : 1-1,5m
Wysokość docelowa: 3-4m
Tempo wzrostu: wolno rosnący
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa
Nasłonecznienie : słońce , półcień
Mrozoodporność: 5B - całkowicie mrozoodporna. Można sadzić w całej Polsce.
PH Gleby: odczyn lekko kwaśny
Pokrój rośliny: szerokostożkowy
Ubarwienie igieł: zielone cały rok

Sosna czarna Helga

- karłowa odmiana, o ciemnozielonych, dekoracyjnych igłach


Sosna „Helga“ to odmiana bardzo dekoracyjna. Ozdobą są tutaj jasne pąki, zabarwione na białawy kolor. Odkrył ją Dr Simon z Niemiec. „Helga“ jest odmianą karłową sosny czarnej. Ma nieregularny kształt. Charakteryzuje się bardzo powolnym wzrostem. Po 10 latach osiąga do 0,5m średnicy. Roślina posiada sztywne i kłujące igły.
Sosna jest tolerancyjna względem podłoża. Doskonale czuje się w miejscach nasłonecznionych – warto o tym pamiętać przy wyborze miejsca dla niej w naszym ogrodzie. Dodatkowo, roślina jest odporna na mrozy oraz zmienne warunki klimatyczne. Przed posadzeniem dobrze jest zanużyć donicę w wiadrze z wodą. Wówczas bryła korzeniowa dobrze nasiąknie i tym samym zaadaptuje się w nowym środkowisku.
 Doskonała propozycja dla osób „zabieganych“, ponieważ nie wymaga szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. W związku z tym, że jest odporna na przemysłowe zanieczyszczenia powietrza jest idealna do nasadzeń w ramach zieleni miejskiej: w parkach czy skwerkach. Sosna „Helga“ dobrze prezentuje się także pojedyńczo i w grupach, w  ogrodach przydomowych lub ogrodach skalnych. Roślina polecana jest także do uprawy w pojemnikach.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Sosna czarna - HELGA - Pinus nigra
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Sosny czarne - szczepione odmiany Pinus Nigra w ofercie szkółki roślin 

 

Sosna czarna ( Pinus nigra) to naturalnie rosnący gatunek na południu Europy. W polskich ogrodach bardzo dobrze się aklimatyzuje i jest powszechnie wykorzystywana jako roślina ozdobna. Sosny czarne cechują się regularnym pokrojem, gęsto ułożonymi pędami i długimi zielonymi igłami. Są mało wymagające, dobrze rosną na ubogim stanowisku, są mrozoodporne i dobrze tolerują zanieczyszczone powietrze.


W naszej szkółce roślin pozyskujemy wiele wartościowych odmian sosny czarnej metodą szczepienia. W ofercie posiadamy wiele cennych i kolekcjonerskich - sczepionych sosen czarnych. Polecamy karłowe sosny czarne, o kulistym pokroju, a także o kolorowych i przebarwiających się igłach.

 

Prowadzimy sprzedaż stacjonarną i wysyłkową. Posiadamy szczepione sosny czarne i nie tylko. Zapraszamy do korzystania z naszego sklepu internetowego, a także do odwiedzenia naszego gospodarstwa szkółkarskiego.