Sosna górska (Pinus mugo)

Sosna górska (hakowata) - LITOMYŚL - Pinus mugo ssp.uncinata

Kod produktu: 990123
80,00

Sosna górska Litomyśl to kulisty krzew o zwartym pokroju. Charakteryzuje się powolnym wzrostem. Igły ciemno zielone, krótkie.  Polecana do ogrodów skalnych, ogródków przydomowych czy do uprawy w pojemnikach.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C3/C5
Wysokość po 10 lat. : 50cm
Szerokość po 10 lat. : 50cm
Tempo wzrostu: karłowa - bardzo wolno rosnąca
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne / półcień
Mrozoodporność: 4 - całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: kwaśny/lekko kwaśny/obojętny
Pokrój rośliny: kulisty
Ubarwienie igieł: ciemnozielone

Sosna górska / hakowataLitomyśl

-karłowa, kulista odmiana wyselekcjonowana w Czechach

Karłowata odmiana sosny, o zwartym, kulistym pokroju. Wyselekcjonowana w Czechach, wykazuje cechy kosodrzewiny. Osiąga powolne przyrosty, około 3 centymetrów rocznie, dorastając do 0.5 metra wysokości. Wyróżnia się krótkimi, osadzonymi promieniście igłami, zebranymi po dwie w pęku. Miniaturowa odmiana kosodrzewiny będzie idealnym wyborem dla osób, które chcą nawet zimą cieszyć się głęboką, intensywną zielenią w ogrodzie. Sosna Litomyśl nie wymaga specjalistycznych warunków glebowych i siedliskowych. Preferuje stanowiska słoneczne lub pół-cieniste, natomiast odpowiedni dla niej odczyn podłoża to pH gleby od kwaśnego aż po obojętne. Najlepsze dla niej będzie stanowisko na gruncie lekkim i przepuszczalnym. Jest całkowicie mrozoodporna. Wygląda efektownie zasadzona w pojemnikach. Pasuje idealnie zarówno do przydomowego ogrodu, skalnego czy wrzosowego. Poleca się szczepienie jej na niskim pniu, co pozwala osiągnąć idealny, kulisty kształt. Stosunkowo małe wymiary pozwalają na tworzenie kompozycji w donicach, ale i na otwartej przestrzeni. Może być świetną alternatywą dla większych, szybkorosnących krzewów, na które ciężko jest znaleźć miejsce w małym ogrodzie.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Sosna górska (hakowata) - LITOMYŚL - Pinus mugo ssp.uncinata
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Sosna górska - szczepione odmiany kosodrzewiny w ofercie szkółki roślin 


Sosna górska to jeden z najpopularniejszych gatunków sosny, jaki można spotkać w naszych ogrodach. Inaczej kosodrzewina, lub kosówka właściwa charakteryzuje się zwartym pokrojem i powolnym wzrostem. W naturze najczęściej porasta zbocza gór - dlatego jest wytrzymała na skrajnie niekorzystne warunki atmosferyczne i glebowe.
Na rynku roślin ozdobnych, a także w ofercie naszego gospodarstwa ogrodniczego występuje bardzo dużo odmian sosny górskiej. Są one rozmnażane poprzez szczepienie - dlatego mamy pewność zachowania unikalnych cech protoplasty odmiany. Poszczególne szczepione odmiany sosny górskiej  są bardzo zróżnicowane - zarówno pod względem pokroju (krzaczaste, kuliste oraz stożkowe), jak również jeśli chodzi o kolor igieł (zielone, zielono-żółte, zielono-niebieski). Wszystkie cechują se powolnym wzrostem, dlatego są powszechnie wykorzystywane w małych ogrodach przydomowych. Ich naturalne miejsce to także nasadzeniach na skarpach i skalniakach, gdzie mogą świetnie wyeksponować swoje walory. Sosny górskie polecamy także do uprawy pojemnikowej , kompaktowe wymiary sprawią że są łatwe w pielęgnacji i nie zajmują dużo miejsca.