Sosna Jeffreya (Pinus jeffreyi)

Sosna Jeffreya - JOPPI - Pinus jeffreyi

Kod produktu: 566443
Producent: Szkółka Zacywilki
130,00

Sosna Jeffreyi Joppi to niewysoka odmiana o bardzo długich igłach. Popularna z racji jej egzotycznego wyglądu. Polecana w eksponowane miejsca. Preferuje stanowiska słoneczne. 

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C5
Wysokość sadzonki : ok 30-40cm
Wysokość docelowa: 200-300cm
Szerokość docelowa : 100-200cm
Tempo wzrostu: o umiarkowanej sile wzrostu
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne
PH Gleby: roślina tolerancyjna
Pokrój rośliny: kulisty / jajowaty
Ubarwienie igieł: jasnozielone

Sosna Jeffreyi Joppi

-popularna odmiana o niesamowicie długich igłach

 

Sosna Jeffreyi Joppi to jedna z najładniejszych odmian sosny Jeffreya o nieco egzotycznym wyglądzie. Jest to odmiana wolno rosnąca, o pokroju kulistym i niezwykle długich igłach. W wieku 10 lat osiąga 1-2 m średnicy oraz 2-3m wysokości. Starsze rośliny wydłużają się i stają się bardziej owalne. Jest to krzew wielopniowy, o licznych, sztywnych i wzniesionych pędach, pokrytych promieniście ułożonymi igłami. Posiada jasnozielone igły, po 3 w pęczku. Są one cienkie, i bardzo długie nawet do 15-17cm, nieco zakrzywione, opadają w 3 roku. Roztarte wydzielają przyjemny, cytrynowy zapach. Jest to roślina dość odporna na klimat miejski. W wyjątkowo mroźne zimy może przemarzać. Wymaga słonecznych stanowisk i preferuje raczej żyzne gleby. Polecana do wszystkich ogrodów i do sadzenia w eksponowanych miejscach.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Sosna Jeffreya - JOPPI - Pinus jeffreyi
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Sosna Jeffreya -  szczepione odmiany Pinus Jeffreyi w ofercie szkółki roślin

 

Sosna Jeffreya to drzewo iglaste pochodzące z Ameryki Północne. Porasta górskie rejony Meksyku, Kalifornii, Nevady oraz Oregonu. Podobna do sosny żółtej i często z nią mylona. Charakteryzuje se długimi igłami - o długości nawet 25cm. Pokrój stożkowy, korona słabo rozgałęziona. Kolejnym atrybutem sosny Jeffreya są olbrzymie szyszki, które pojawiają się na starszych drzewach.


Sosna Jeffreya posiada egzotyczną urodę, dlatego jest cenionym soliterem w ogrodach. Preferuje żyzne stanowiska, a młode rośliny wymagają okrycia w czasie bardzo mroźnej zimy. Dobrze natomiast toleruje zanieczyszczone miejskie powietrze, dlatego może stanowić ozdobę parków miejskich.
Do bardzo popularnych odmian sosny Jeffreya należy Joppi - jest to iglak o powolnym wzroście, i zwartym pokroju. Sosna Jeffreya Joppi polecana jest do ogrodów przydomowych o ograniczonej powierzchni.

Odmiany sosny Jeffreya w naszym gospodarstwie szkółkarskim rozmnażane są poprzez szczepienie. Do handlu oferujemy duże sadzonki w donicach, z doskonale rozwiniętym systemem korzeniowym. Prowadzimy sprzedaż stacjonarną oraz wysyłkową za pośrednictwem naszego sklepu internetowego.