Sosna wydmowa (Pinus contorta)

Sosna wydmowa - SPAAN'S DWARF - Pinus contorta

Kod produktu: 854312
Producent: Szkółka Zacywilki
80,00

Sosna wydmowa Spaan's Dwarf to oryginalne drzewko, które doskonale pasuje do nowoczesnych i japońskich ogrodów. Z czasem przybiera formę nieregularną i krzaczastą - podobną do naturalnego bonsai. Igły ciemno zielone cały rok. 

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C5
Wysokość sadzonki : 30-40cm
Wysokość docelowa: 200-300cm
Tempo wzrostu: wolno rosnący
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : stanowsiko słoneczne
Mrozoodporność: 5A - całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: roślina jest tolerancyjna względem pH gleby
Pokrój rośliny: nieregularny,
Ubarwienie igieł: zielone cały rok

Sosna wydmowa Spaan's Dwarf

- wolno-rosnące drzewko przypominające naturalny bonsai

Sosna wydmowa Spann's Dwarf to niewysokie drzewko charakteryzujące się nieregularnym wzrostem. Starsze egzemplarze wyróżniają się  najczęściej pochylonym pniem i luźną  koroną. Taki oryginalny wygląd drzewka doskonale wpasowuje się w stylistykę japońskich ogrodów i oddaje charakter ogrodowego "bonsai"

Sosna Spann's Dwarf rośnie powoli i możemy ją określić mianem karłowej rośliny ozdobnej. Docelowo osiąga ok. 2,5m wysokości oraz 3m szerokości. Igły zielone, krótkie o długości 1-1,5cm. Szyszki małe, niesymetryczne o wymiarach 3-7cm. Dodatkową dekoracje stanowią pomarańczowe kwiaty męskie w okresie pylenia

Sosna Spann's Dwarf jest mało wymagająca i nie straszna jej ziemia uboga. Tolerancja wobec podłoża sprawia że drzewo dobrze znosi suszę. Jedynie o czym musimy pamiętać to stanowisko słoneczne. Sosna tej odmiany jest całkowicie mrozoodporna i nie straszne są jej surowe polskie zimy. 

Polecamy do ogrodów przydomowych, szczególnie utrzymanych w nowoczesnym, lub japońskim stylu. 

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Sosna wydmowa - SPAAN'S DWARF - Pinus contorta
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Sosna wydmowa - szczepione odmiany Pinus contorta w ofercie szkółki roślin 

Sosna wydmowa ( Pinus contorta ) to gatunek drzewa iglastego, który występuje naturalnie w Północnej Ameryce. Jej dokładny zasięg geograficzny to zachodnia część kontynentu od terenów nadmorskich po zbocza Gór Skalistych o wysokości ok 3500 m n.p.m.. Sosna wydmowa jest bardzo tolerancyjną i mało wymagającym drzewem. Rośnie na glebach jałowych i ubogich. Ważne jedynie żeby były to miejsca słoneczne, o dużej wilgotności powietrza. Jest całkowicie mrozoodporna - występuje na przykład na terenie Alaski.


Sosna wydmowa rośnie wolniej od "naszej" sosny pospolitej. Przybiera często pokrój krzaczasty i ma nieregularny kształt pnia oraz układ gałęzi. Taki wygląd niesie ze sobą wiele walorów ozdobnych. Idealnie nadaje się do formowania w bonsai.

 

Sosna wydmowa jej odmiany są jednak słabo upowszechnionymi drzewami ozdobnymi w Polsce. W naszej szkółce roślin staramy się rozmnażać najbardziej ozdobne gatunki poprzez szczepienie. Polecamy je do sadzenia w miejsca eksponowane, nadają się do ogrodów w nowoczesnym i japońskim stylu.

 

W naszej ofercie sadzonek sosny wydmowej znajdują się rośliny ukorzenione sprzedawane w odpowiednich donicach z rozwiniętym systemem korzeniowym. Zapraszamy do odwiedzenia naszego gospodarstwa szkółkarskiego oraz składania zamówień poprzez sklep internetowy.