Sośnica (Sciadopitys)

Sośnica japońska - Sciadopitys verticillata

Kod produktu: 7329719
80,00

Sośnica japońska to drzewo o stożkowym pokroju i długich żywozielonych igłach. Dorasta do 7m wysokości. Ma średnie wymagania glebowe. Sadzić na miejscach osłoniętych, ciepłych w ciepłych rejonach kraju. Polecana na soliter.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C3/C5
Wysokość po 10 lat. : 1m
Wysokość docelowa: 7-8m
Tempo wzrostu: umiarkowane, typowe dla gatunku
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa, próchnicza, gliniasta
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne, półcień
Mrozoodporność: 7b
PH Gleby: lekko kwaśna, obojętna
Pokrój rośliny: stożkowy, cylindryczny
Ubarwienie igieł: jasnozielone
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna

Sośnica japońska

ciepłolubna roślina o długich igłach, endemit

 

Sośnica japońska to endemit występujący w Japonii gdzie dorasta do 40m wysokości. W naszym klimacie osiąga do 8m wysokości. Początkowo rośnie w stożkowe formy, z czasem cylindryczne. Kora ma tendencje do łuszczenia dużymi płatami. Igły dwojakie - krótkie pokrywające pędy, długie do 12cm na końcach pędów, są zielone, błyszczące. Wytwarza jajowate szyszki do 8cm długości.

 

Sośnica japońska do prawidłowego rozwoju wymaga żyznych i stale umiarkowanie wilgotnych gleb o kwaśnym lub lekko kwaśnym odczynie. Stanowisko powinno być ciepłe, słoneczne i osłonięte przed działaniem wiatru. Roślina nie lubi przesuszania, nie jest w pełni mrozoodporna w naszym klimacie. Warto ściółkować.

 

Sośnica japońska polecana jest już nieco bardziej zaawansowanym ogrodnikom, gdyż wymaga więcej uwagi. Fajna roślina na soliter, czy uzupełnienie kompozycji w ogrodach orientalnych i wrzosowych.

Zapytaj o hurtowe ilości

Ta roślina może występować w większych ilościach. Jesteś zainteresowany hurtowym zakupem wyślij zapytanie, a my przygotujemy wycenę.

Nazwa produktu:
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Uwagi (np. oczekiwana ilość):
Przepisz kod z obrazka:
token

Zapytaj o większy egzemplarz

Ta roślina może występować w sprzedaży w większych rozmiarach. Jeśli jesteś zainteresowany, wyślij nam zapytanie, a my sprawdzimy czy posiadamy starsze okazy i odeślemy Ci odpowiedź.

Nazwa produktu:
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Uwagi (np. oczekiwana wysokość lub wiek):
Przepisz kod z obrazka:
token

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Sośnica japońska - Sciadopitys verticillata
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Wstecz

SOŚNICE - SCIADOPITYS

 

Sośnice to tzw. sosny japońskie dorastające w swoim klimacie do 40m wysokości. W Polsce zazwyczaj osiągają do 10m wysokości. Sośnice są drzewami o powolnym wzroście, na świecie występują tylko w kilku ozdobnych odmianach. Jest gatunkiem endemicznych, znanym już w erze mezozoicznej. To dość wymagająca roślina - zimy powinny być łagodne, gleba żyzna i urodzajna, przepuszczalna, odwapniona. W naszej ofercie znajdziecie ozdobne sadzonki sośnicy japońskiej. Dysponujemy odmianami Golden Rush, Grune Kugel i innymi. Są to rzadkie odmiany kolekcjonerskie, niezbyt znane w Polsce. Sadzonki są dobrze ukorzenione, uprawiane w pojemnikach.