Świdośliwa (Amelanchier)

Chwilowy brak

Świdośliwa olcholistna - SMOKY - Amelanchier alnifolia

Kod produktu: 09944
30,00

Świdośliwa olcholistna Smoky to wartościowa odmiana ze względu na smaczne, słodkie i duże owoce. Odznacza się także dużą plennością do 8kg z krzewu. Owocuje  od czerwca do sierpnia. 

Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C3
Wysokość sadzonki : 30-40cm
Wysokość docelowa: 400cm
Tempo wzrostu: wolno rosnący
Nasłonecznienie : słońce , półcień
Mrozoodporność: całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: roślina jest tolerancyjna względem pH gleby
Pokrój rośliny: krzaczasty
Ubarwienie liści: zielone
Plenność : 7,5kg
Pora kwitnienia : kwiecień-maj
Pora owocowania: czerwiec - sierpień
Kolor kwiatów: biały
Kolor owoców: fioletowe

Swidośliwa olcholistna Smoky

- plenna odmiana o słodkich i dużych owocach 

 

Świdośliwa olcholistna Smoky to jedna z cenniejszych odmian tego gatunku. Do wykorzystania zarówno  w uprawach amatorskich jak i polecana dla plantatorów. Charakteryzuje się dużymi ( średnica ok. 1,3cm), kulistymi oraz smacznymi i słodkimi w smaku owocami. Są one koloru purpurowego z wyraźnym woskowym nalotem. Świdośliwa Smoky jest również bardzo plenna  - zbiór to nawet 7,5kg z jednego krzewu. 

Owoce o przeznaczeniu deserowym , lub do przetworzenia na przetwory (np. dżemy, nalewki i soki). Są one bogatym źródłem witamin i  minerałów ( żelazo, magnez, wapń, potas, witaminy z grupy B, C, E, A , błonnik pokarmowy i związki polifenolowe). 

 

Świdośliwa Smoky ma także duże zastosowanie jako krzew ozdobny. Charakteryzuje ją pokrój krzaczasty i umiarkowane tempo wzrostu. Docelowo dorasta do 4m wysokości i 6m szerokości. Najbardziej dekoracyjny jest na przełomie kwietnia i maja, kiedy podczas kwitnięcia krzew obsypuje się białymi kwiatami, zebranymi w groniaste kwiatostany. Liście zielone - jesienią spektakularnie przebarwiają się mieniąc kolorami żółtym, czerwonym i brązowym. 

 

Świdośliwa olcholistna Smoky posiada niewielkie wymagania glebowe i jest tolerancyjna co do odczynu pH. Preferuje stanowiska słoneczne. Jest mrozoodporna i dobrze znosi cięcie. 

 

Świdośliwa może być wykorzystana w ogrodzie jako element większych rabat. Nadaje się również do nasadzeń żywopłotowych. W ogrodzie łączy funkcje dekoracyjne i użytkowe. 

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Świdośliwa olcholistna - SMOKY - Amelanchier alnifolia
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz