Świerk biały (Picea glauca)

Świerk biały - ALBERTA GLOBE - Picea glauca

Kod produktu: 7861666
Producent: Szkółka Zacywilki
20,00

Alberta Globe to kulista odmiana świerka białego, powszechnie spotykana w naszych ogrodach. Jest mało wymagająca, mrozoodporna i łatwa w uprawie. Świetnie prezentuje się jako ozdoba posadzona w pojemniku czy donicy.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C2
Wysokość sadzonki : 25cm
Wysokość po 10 lat. : 30-40cm
Szerokość po 10 lat. : 30-40cm
Wysokość docelowa: 80cm
Szerokość docelowa : 80cm
Tempo wzrostu: roślina wolno rosnąca
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : słońce, półcień
Mrozoodporność: 5A - całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: odczyn lekko kwaśny
Pokrój rośliny: kulisty
Ubarwienie igieł: zielone cały rok

Świerk biały Alberta Globe
- kulista odmiana o zielonych, krótkich igłach

Świerk biały Alberta Globe to kulista odmiana o gęstym i zwartym pokroju. Zielone wybarwienie igieł - wiosną jasne i świeże, natomiast z czasem ciemnieje. Krótkie (ok. 8mm), ułożone promieniści - delikatnie kłujące. Alberta Globe to roślina karłowa, po 10 latach osiąga ok. 40-50cm, natomiast starsze egzemplarze rzadko przekraczają 80cm

Jest bardzo łatwa w uprawie. Najlepiej czuje się w pełnym słońcu, choć toleruje kilkugodzinne zacienienie. Najlepsza gleba to żyzna, umiarkowanie wilgotna o odczynie lekko kwaśnym, choć urośnie praktycznie na kązdym rodzaju podłoża. Z wiekiem silnie rozwijają system korzeniowy stając się odpornym na brak składników mineralnych oraz przejściowe susze.
Bardzo dobrze znosi cięcie i formowanie. Jest także mrozoodporna. Co ważne roślina nie toleruje psiego moczu - dlatego należy ograniczać dostęp naszych czteronożnych przyjaciół.

Z racji małych rozmiarów jest powszechnie sadzona w małych, przydomowych ogródkach. Może być ozdobą w donicy - postawiona na balkonie czy tarasie. Świetnie prezentuje się w ogrodach skalnych czy wrzosowiskach.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Świerk biały - ALBERTA GLOBE - Picea glauca
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Świerk biały - szczepione odmiany Picea Glauca w ofercie szkółki roślin


Świerk biały (Picea glauca) zwany inaczej kanadyjskim, gdyż porasta większą część tego kraju. Jego zasięg ogranicza się do północnej części Ameryki Północnej i rozciąga się od Alaski na Północy do stanów na południu - Montany, Dakoty Południowej, Michigan. Dziko rosnąca forma gatunku to wysokie drzewo ( docelowo 25-30m) o wąsko-stożkowym pokroju. Igły krótkie, niebiesko -zielone po roztarciu aromatyczne. Świerk biały rośnie najlepiej na glebach żyznych i przepuszczalnych, preferuje stanowiska słoneczne.


W polskich ogrodach świerk biały odgrywa dużą rolę, dzięki swoim najpopularniejszym odmianom. Zaliczamy do nich świerk biały Conica o powolnym wzroście i stożkowym pokroju, oraz świerk bały Alberta Globe - kompaktowe wymiary oraz regularny kulisty pokrój. Idealnie sprawdzają w nasadzeniach strukturalnych/ grupowych, lub solo jako pojedyncza ozdoba małego ogrodu. To odmiany dobrze znane na rynku, ale w naszej ofercie można znaleźć wiele więcej rzadkich odmian świerka białego, które rozmnażamy z sadzonek, lub szczepienie.


Świerki białe zakupione w naszej szkółce roślin to pielęgnowane rośliny, sprzedawane w donicach z zamkniętym systemem korzeniowy. Prowadzimy sprzedaż stacjonarną oraz wysyłkową. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty.