Świerk engelmanna (Picea engelmannii)

Sortuj po:

Świerk Engelmanna - szczepione odmiany Picea Engelmannii w ofercie szkółki roślin

 

Świerk Engelmanna to drzewo iglaste , które porasta góry w zachodniej części Ameryki Północnej. Mylone często z świerkiem kłującym. W naturze przybiera formę stożkową i dorasta d 20-30m wysokości. Igły cienkie, o kolorze sinozielonym.

W Polsce świerk engelmanna jest mało popularny. Spotkać można go właściwie jedynie w ogrodach botanicznych i arboretach. Również w ofercie szkółek roślin odmiany świerka Engelmanna, to rzadko spotykany rarytas dla kolekcjonerów. W naszym gospodarstwie szkółkarskim staramy się rozmnażać najbardziej wartościowe odmiany świerka Engelmanna poprzez szczepienie. Swoją ofertę kierujemy do poszukujących nowinek wśród ozdobnych drzew iglastych. Kolekcja takich roślin z naszymi rzadkimi świerkami Engelmanna z pewnością będzie jeszcze bardziej imponująca.


Prowadzimy sprzedaż stacjonarną oraz wysyłkową. W naszej ofercie znajdują się rośliny pochodzące z uprawy doniczkowej, które można sadzić przez cały sezon. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty świerków Engelmanna.