Świerk engelmanna (Picea engelmannii)

Świerk engelmanna - BUSH LACE - Picea engelmannii

Kod produktu: 0864567
80,00

Świerk engelmanna Bush Lace to odmiana znaleziona w jednej z amerykańskich szkółek roślin. Charakteryzuje się szybkim wzrostem oraz stożkowym, płaczącym pokrojem. Igły koloru srebrzysto-niebieskiego. 

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C5
Wysokość sadzonki : 40-60cm
Wysokość po 10 lat. : 200cm
Szerokość po 10 lat. : 100cm
Tempo wzrostu: silnie rosnąca
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : słońce , półcień
PH Gleby: lekko kwaśna
Pokrój rośliny: regularny, płaczący
Ubarwienie igieł: srebrzysto-niebieskie

Świerk engelmanna Bush Lace - efektowny soliter o stożkowym, płaczącym pokroju

 

 

Świerk engelmanna Bush Lace to drzewo wyróżniające się regularnym, płaczącym pokrojem. Efektowne i przykuwające spojrzenia drzewko, rośnie stosunkowo szybko - 10 letnia roślina posiada ok. 2m wysokości oraz 1m szerokości. Pędy boczne szeroko rozrastają się na boki, następnie zaczynają opadać. Przewodnik silnie wykształcony - nie wymaga podpory.

Kolejnym atrybutem świerka engelmanna Bush Lace jest atrakcyjny wygląd igieł  - niebieskich z srebrnym, woskowym nalotem. Są one także miękkie w dotyku, w przeciwieństwie do innych świerków. 

 

Picea engelmanni Bush Lace nie ma wielkich wymagań co do podłoża - dobrze sobie radzi na glebach przeciętnych oraz umiarkowanie żyznych i umiarkowanie wilgotnych, najlepiej lekko kwaśnychStanowisko – słoneczne, choć zniesie także półcień. Odmiana mrozoodporna, dobrze radzi sobie w zanieczyszczonym miejskim powietrzu.

 

Świerk engelmanna Bush Lace to majestatyczna odmiana, która najlepiej wygląda posadzona solo. Nadaje się do małych ogródków przydomowych, jak i większych założeń. Mało znany świerk w Polsce i rzadko spotykany jest prawdziwą gratką  dla kolekcjonerów. 

 

świerk engelmana Bush Lace

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Świerk engelmanna - BUSH LACE - Picea engelmannii
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Świerk Engelmanna - szczepione odmiany Picea Engelmannii w ofercie szkółki roślin

 

Świerk Engelmanna to drzewo iglaste , które porasta góry w zachodniej części Ameryki Północnej. Mylone często z świerkiem kłującym. W naturze przybiera formę stożkową i dorasta d 20-30m wysokości. Igły cienkie, o kolorze sinozielonym.

W Polsce świerk engelmanna jest mało popularny. Spotkać można go właściwie jedynie w ogrodach botanicznych i arboretach. Również w ofercie szkółek roślin odmiany świerka Engelmanna, to rzadko spotykany rarytas dla kolekcjonerów. W naszym gospodarstwie szkółkarskim staramy się rozmnażać najbardziej wartościowe odmiany świerka Engelmanna poprzez szczepienie. Swoją ofertę kierujemy do poszukujących nowinek wśród ozdobnych drzew iglastych. Kolekcja takich roślin z naszymi rzadkimi świerkami Engelmanna z pewnością będzie jeszcze bardziej imponująca.


Prowadzimy sprzedaż stacjonarną oraz wysyłkową. W naszej ofercie znajdują się rośliny pochodzące z uprawy doniczkowej, które można sadzić przez cały sezon. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty świerków Engelmanna.