Świerk kaukaski (Picea Orientalis)

Świerk kaukaski - AUREOSPICATA - Picea orientalis

Kod produktu: 125
Producent: Szkółka Zacywilki
80,00

Świerk kaukaski Aureaspicata to wysokie drzewo o wąskostożkowym kształcie. Jego cechą charakterystyczną jestbkrótka, zielona igła oraz żółty przyrost na wiosnę. Polecany jako soliter i do nasadzeń grupowych. W sprzedaży duża roślina z zamkniętym systemem korzeniowym.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C5
Wysokość sadzonki : ok. 50cm
Wysokość docelowa: 250cm (po 10 latach)
Szerokość docelowa : 150cm (po 10 latach)
Tempo wzrostu: o umiarkowanym wzroście
Wymagania glebowe: próchnicza, żyzna, przepuszczalna
Nasłonecznienie : słońce , półcień
PH Gleby: kwaśna, lekko kwaśna
Ubarwienie igieł: ciemno zielony, żółte przyrosty w maju

Świerk kaukaski Aureospicata

- odmiana zachwycająca na wiosnę żółtymi przyrostami


Świerk „Aureospicata“ jest odmianą świerku kaukaskiego, który pochodzi z południowo-wschodniej Europy i południowo-zachodniej Azji. Niektórzy uważają, że jest on atrakcyjniejszy od świerka pospolitego i powinien zasługiwać na większe uznanie.
Jest to niezwykle malownicze drzewo. Spośród wielu odmian wyróżnia się młodymi pędami, które posiadają intensywne żółte zabarwienie i tym samym jaskrawo odcinają się od ciemnozielonych igieł z poprzedniego sezonu. Takie zabarwienie utrzymuje się do około 6 tygodni. Później igły stają się ciemno-zielone i błyszczące. Młode szyszki tej odmiany mają niebanalny fioletowy kolor,  by dojrzewając przebarwić się na brązowo i osiągnąć długość 5-10 cm.
Drzewo rośnie dosyć wolno, ponieważ w wieku 10 lat osiąga 2,5 m wysokości i 1,5 m szerokości. Po wielu latach dorasta do 10 m wysokości i 3-4 m szerokości. Świerk posiada wąsko-stożkowy kształt, niezbyt regularną koronę z gałęziami do samej ziemi.
 Roślina wymaga słonecznego stanowiska, ale toleruje też lekkie zacienienie. Jeśli chodzi o glebę to jest to drzewo o małych wymaganiach. Idealne będzie podłoże umiarkowanie wilgotne z odczynem pH kwaśnym lub lekko kwaśnym.
Świerk jest wytrzymały na suszę i wiatr. Należy jednak pamiętać by w czasie zimy ochronić go przed mroźnymi podmuchami wiatru.
Ze względu na swoją wielkość i malowniczy wygląd roślina często wykorzystywana jest do tworzenia ogrodów japońskich. Idealnie nadaje się do ogrodów skalnych i wrzosowisk.

 

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Świerk kaukaski - AUREOSPICATA - Picea orientalis
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Świerk kaukaski - szczepione odmiany Picea orientalis w ofercie szkółki roślin

 

Świerk kaukaski to gatunek drzewa iglastego pochodzący z regionów Turcji oraz Kaukazu. Wyglądem zbliżony do świerka pospolitego, w naturze osiąga nawet do 40m wysokości. Korona ma kształt regularnego stożka. Igły krótkie ( ok. 1cm, najkrótsze ze świerków) zielone i błyszczące. Szyszki wiszące, początkowe fioletowe - później brązowieją.


Świerk kaukaski w Polsce to przede wszystkim drzewo ozdobne i jako takie jest elementem parków czy dużych ogrodów. Do jego zalet w uprawie należy to ze dobrze znosi polskie warunki atmosferyczne oraz toleruje zacienienie. Do mniejszych ogrodów polecamy natomiast cenne odmiany ozdobne jak świerk kaukaski Aureaspicata o żółtym kolorze przyrostów czy karłowa odmiana świerk kaukaski prof. Langer


W naszej szkółce rozmnażamy odmiany świerka kaukaskiego poprzez szczepienie. Do sprzedaży oferujemy, duże, zdrowe i bardzo dobrze ukorzenione sadzonki, które można sadzić przez cały sezon. Prowadzimy sprzedaż stacjonarną i wysyłkową.