Świerk pospolity (Picea abies)

Świerk pospolity - FROHBURG - Picea abies

Kod produktu: 93845
Producent: Szkółka Zacywilki
90,00

Świerk pospolity Frohburg to odmiana o zwisających pędach - płacząca. Nie wytwarza przewodnika - należy ją prowadzić przy paliku do oczekiwanej wysokości. Wąskokolumnowa ma krótsze i cieńsze przyrosty od podobnego świerka Inversa.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Wysokość po 10 lat. : 250cm
Szerokość po 10 lat. : 70cm
Tempo wzrostu: umiarkowane tempo wzrostu
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa
Nasłonecznienie : słońce
Mrozoodporność: 5B - całkowice mrozoodporna
PH Gleby: kwaśny/lekko kwaśny
Pokrój rośliny: płaczący / zwisający
Ubarwienie igieł: ciemnozielony

Świerk pospolity Frohburg

- płacząca odmiana, o krótszych i cieńszych pędach niż Inversa

Frohburg to odmiana świerka o gałęziach płożących lub malowniczo zwisających. Nie ma zbyt wygórowanych wymagań, wystarczy słoneczne stanowisko o  lekko kwaśnej, umiarkowanie wilgotnej glebie. Równie dobrze sprawdzi się na glebach piaszczystych, gliniastych czy próchniczych. Jego wysoka tolerancja sprawia, że jest idealnym krzewem do każdego ogrodu. Jest rośliną wolno rosnącą, osiąga maksymalnie 30-centymetrowe przyrosty, dorosły okaz ma od 1 do 2 metrów wysokości. Posiada krótkie, zimozielone igły, które są gęsto osadzone na pędach. Dorosły okaz co kilka lat zawiązuje spore szyszki. Dzięki szczepieniu, stosowaniu podpór i odpowiedniemu prowadzeniu możemy osiągnąć pożądany kształt rośliny, zależny od ułożenia pędów w początkowej fazie wzrostu. Pozostawiona sama sobie może ukształtować się w fantazyjną formę, możliwe jest także uzyskanie formy płożącej, wtedy bujne gałęzie świerku będą ścielić się po ziemi. Prowadzenie pędu przewodniego po paliku zapewni kolumnowy pokrój o znacznej wysokości. Może być ozdobą zarówno przydomowego ogrodu, jak i elementem ogrodu skalnego czy soliterem. Ze względu na wąską, smukłą sylwetkę doskonale wpasuje się nawet do ogrodu o małej przestrzeni. Uzyskując płożący fason świerku można zastosować go jako roślinę okrywową.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Świerk pospolity - FROHBURG - Picea abies
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Świerk pospolity - szczepione odmiany Picea abies w ofercie szkółki roślin



Świerk pospolity (Picea Abes)  to gatunek bardzo powszechnie występujący w polskich lasach. Jest to jedyny gatunek świerka, który występuje u nas naturalnie. Porasta on lasy na północy oraz południu kraju. W Europie występują natomiast na terenie Skandynawii, pasie górskim Karpat, Sudetów, Alp , oraz na terenie północne - wschodniej Europy dochodząc swym zasięgiem do Uralu.

W naturalnych stanowiskach świerki pospolite osiągają ok. 40-50m wysokości. Korony strzeliste, stożkowe. Igły krótkie (1-3cm), zielone, równomiernie ułożone na gałązkach.

Świerk pospolity chętnie wykorzystywany jest jako drzewo ozdobne. Spotkać go można szczególnie w parkach i dużych ogrodach. Powszechnie sadzony na plantacjach, z przeznaczeniem na bożonarodzeniowe drzewka.

W wyniku prac szkółkarskich i selekcji powstało wiele szlachetnych odmian świerk pospolitego, które różnią się pokrojem, kolorem wiosennych przyrostów, efektownymi szyszkami lub przebarwieniami na igłach. Do najpopularniejszych należą między innymi Inversa, Push, Formanek, Cupressina, Nidiformis, Rydal czy Barryi. Wszystkie te odmiany można spotkać w ofercie naszego gospodarstwa szkółkarskiego. Rozmnażamy je poprzez szczepienie, lub przez sadzonki. Do sprzedaży oferujemy materiał w dużych donicach, z rozwiniętym system korzeniowym, który można sadzić przez cały sezon. Prowadzimy sprzedaż stacjonarna i wysyłkową, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.