Świerk pospolity (Picea abies)

Świerk pospolity - BARRYI - Picea abies

Kod produktu: 13134
Producent: Szkółka Zacywilki
25,00

Świerk Barryi to wolno rosnąca odmiana, która z czasem przybiera kształt szerokiego stożka. Mało wymagająca, igły krótkie zielone. W sprzedaży ponadprzeciętnej wielkości roślina, pochodząca z uprawy doniczkowej - można sadzić przez cały sezon. 

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Wysokość docelowa: 70cm (po 10 latach)
Szerokość docelowa : 70cm (po 10 latach)
Tempo wzrostu: wolno rosnący
Wymagania glebowe: roślina jest tolerancyjna względem typu gleby.
Nasłonecznienie : słońce , półcień
Mrozoodporność: 4 - całkowicie mrozoodporna. Można sadzić w całej Polsce.
PH Gleby: odczyn lekko kwaśny
Pokrój rośliny: stożkowaty
Ubarwienie igieł: zielone cały rok

Świerk pospolity Barryi

- niewysoka roślina, polecana do ogrodów skalnych i alpinariów


Świerk „Barryi” jest odmianą świerka pospolitego. Nie jest znane dokładne pochodzenie rośliny. W 1891 roku została opisana po raz pierwszy. Ta karłowata roślina wyróżnia się szerokim zastosowaniem. Doskonale sprawdza się na rabatach, skalniakach, na wrzosowiskach, w alpinariach lub posadzona w pojemnikach. Roślina gęsta, wolno rosnąca. Po 10 latach osiąga 0,5-0,7 m wysokości. Po wielu latach może urosnąć do 2,5 m. Na początku korona jest kulista. W starszym wieku staje się bardziej stożkowata. Posiada krótkie igły o długości 1-1,5 cm. Są one tępo naostrzone, skierowane do przodu.
Roślina wymaga miejsc nasłonecznionych lub lekko zacienionych, które są osłonięte od silnych wiatrów. „Barryi” preferuje gleby gliniasto-piaszczyste, bogate w próchnice. Dobrze byłoby gdyby podłoże miało umiarkowaną wilgotność i było lekko kwaśne lub kwaśne. Źle natomiast rośnie na glebach suchych – jest wówczas krótkowieczny. Jeśli natomiast będziemy zmuszeni posadzić świerk w glebie typowo piaszczystej to musimy pamiętać o intensywnym podlewaniu, szczególnie w pierwszych latach uprawy.
Warto wspomnieć, że świerk posiada zdolność zakwaszania podłoża wokół siebie. Jest to więc doskonałe przygotowanie gleby do nasadzeń np. wrzosów.  Przed sadzeniem wskazane jest zamoczenie całej doniczki w wiadrze z wodą do momentu aż bryła korzeniowa nasiąknie. Dobrze jest też usunąć suche oraz ewentualne uszkodzone pędy. Tym samym nadamy roślinie ładniejszego wyglądu i pozbędziemy się potencjalnych ognisk chorobotwórczych.
Świerk pospolity „Barryi” nawozimy dwa, trzy razy w sezonie preparatami do roślin iglastych.
Jak zostało wspomniane na początku opisu roślina ta wyróżnia się szerokim zastosowaniem. Sprawdzi się na rabatach mieszanych, wrzosowiskach, kompozycjach w skrzyniach balkonowych, na skaliniakch, alpinariach. Doskonale uzupełni ogrody w stylu japońskim, formalnym i nowoczesnym.

 

 

świerk pospolity Barryi

 

Świerk pospolity Barryi po 20 latach

 

 

 

Transport roślin - przy zamówieniach powyżej 1000zł - GRATIS w promieniu max 100km

Szkółka Zacywilki oferuje transport zakupionego materiału roślinnego, który w przypadku zamówień powyżej 1000zł jest darmowy. Warunkiem koniecznym jest w tym wypadku odległość do punktu docelowego nie przekraczająca 100km. W innych przypadkach koszt dowozu roślin jest wyceniany indywidualnie i zależy głownie od długości trasy.

W przypadku zamówień na odległość zapewniamy profesjonalną opiekę sprzedażową. Zapytania prosimy kierować na adres e-mail - kontakt@szmaragdoweogrody.pl, lub nr tel 665 778 244. Podsyłamy dodatkowe zdjęcia, oraz udzielamy wyczerpujących odpowiedzi na pytania dotyczące naszego materiału roślinnego.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Świerk pospolity - BARRYI - Picea abies
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Świerk pospolity - szczepione odmiany Picea abies w ofercie szkółki roślinŚwierk pospolity (Picea Abes)  to gatunek bardzo powszechnie występujący w polskich lasach. Jest to jedyny gatunek świerka, który występuje u nas naturalnie. Porasta on lasy na północy oraz południu kraju. W Europie występują natomiast na terenie Skandynawii, pasie górskim Karpat, Sudetów, Alp , oraz na terenie północne - wschodniej Europy dochodząc swym zasięgiem do Uralu.

W naturalnych stanowiskach świerki pospolite osiągają ok. 40-50m wysokości. Korony strzeliste, stożkowe. Igły krótkie (1-3cm), zielone, równomiernie ułożone na gałązkach.

Świerk pospolity chętnie wykorzystywany jest jako drzewo ozdobne. Spotkać go można szczególnie w parkach i dużych ogrodach. Powszechnie sadzony na plantacjach, z przeznaczeniem na bożonarodzeniowe drzewka.

W wyniku prac szkółkarskich i selekcji powstało wiele szlachetnych odmian świerk pospolitego, które różnią się pokrojem, kolorem wiosennych przyrostów, efektownymi szyszkami lub przebarwieniami na igłach. Do najpopularniejszych należą między innymi Inversa, Push, Formanek, Cupressina, Nidiformis, Rydal czy Barryi. Wszystkie te odmiany można spotkać w ofercie naszego gospodarstwa szkółkarskiego. Rozmnażamy je poprzez szczepienie, lub przez sadzonki. Do sprzedaży oferujemy materiał w dużych donicach, z rozwiniętym system korzeniowym, który można sadzić przez cały sezon. Prowadzimy sprzedaż stacjonarna i wysyłkową, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.