Świerk pospolity (Picea abies)

Świerk pospolity - MAGNIFICA AUREA - Picea abies

Kod produktu: 18900
Producent: Szkółka Zacywilki
80,00

Świerk pospolity Magnifica Aurea to odmian z żółtą igłą. Szerokostożkowe drzewo, które dorasta do 10-20m. Jedna z bardziej cenionych i poszukiwanych odmian świerka o żółtych igłach - polecana na soliter. Pięknie wybarwia się w słońcu, stanowi wyrazisty akcent kolorystyczny. 

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Wysokość po 10 lat. : 700cm
Szerokość po 10 lat. : 250cm
Wysokość docelowa: 2000cm
Szerokość docelowa : 600cm
Tempo wzrostu: szybko rosnący
Wymagania glebowe: roślina jest tolerancyjna względem typu gleby.
Nasłonecznienie : słońce , półcień
Mrozoodporność: 4 - całkowicie mrozoodporna. Można sadzić w całej Polsce.
PH Gleby: odczyn lekko kwaśny
Pokrój rośliny: stożkowaty
Ubarwienie igieł: zimozielona

Świerk pospolity Magnifica Aurea

- odmiana ceniona ze względu na wyraziście zółty kolor igiełŚwierk „Aurea” jest rośliną zimozieloną, która charakteryzuje się szybkim wzrostem. Po 30 latach możemy podziwiać duże bo 20 metrowe piękne drzewo. Ze względu, że jest to roślina mało odporna na przesuszanie i zanieczyszczone powietrze, w młodości musimy poświęcić jej nieco więcej uwagi. Posiada stożkowaty pokrój złożony z poziomo rosnących gałęzi, które pokryte są ciemnozielonymi, błyszczącymi igłami. Wiosną możemy obserwować rozjaśnienie całej rośliny przez młode przyrosty, które mają intensywnie żółte zabarwienie. Później igły stają się zielone, a w następnym roku stają się złote.
„Aurea” lubi stanowiska w pełnym słońcu – pamiętajmy o tym przy wyborze miejsca dla tej rośliny. Bez większego problemu urośnie również w półcieniu i zaciszu, gdzie nie wieją silne wiatry. Iglak lubi wilgotne powietrze. Dlatego idealnie byłoby posadzić go w pobliżu zbiornika z wodą. Gdy nie mamy takiej możliwości musimy go podlewać i zraszać.
Roślina dobrze rośnie w glebie żyznej, wilgotnej o lekko kwaśnym lub kwaśnym pH. Świerk „Aurea” jest też tolerancyjny dla ciężkiego, gliniastego podłoża. Jest drzewem mrozoodpornym.
 Doskonała propozycja dla fanów przycinania bowiem dobrze reaguje na tego typu zabiegi.
Iglaka przeważnie sadzimy jako soliter – ze względu na swoją wielkość i wygląd. Przez projektantów ogrodów bywa używany w założeniach naturalistycznych, w miejscach dobrze wyeksponowanych np. w otoczeniu niskich roślin.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Świerk pospolity - MAGNIFICA AUREA - Picea abies
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Świerk pospolity - szczepione odmiany Picea abies w ofercie szkółki roślinŚwierk pospolity (Picea Abes)  to gatunek bardzo powszechnie występujący w polskich lasach. Jest to jedyny gatunek świerka, który występuje u nas naturalnie. Porasta on lasy na północy oraz południu kraju. W Europie występują natomiast na terenie Skandynawii, pasie górskim Karpat, Sudetów, Alp , oraz na terenie północne - wschodniej Europy dochodząc swym zasięgiem do Uralu.

W naturalnych stanowiskach świerki pospolite osiągają ok. 40-50m wysokości. Korony strzeliste, stożkowe. Igły krótkie (1-3cm), zielone, równomiernie ułożone na gałązkach.

Świerk pospolity chętnie wykorzystywany jest jako drzewo ozdobne. Spotkać go można szczególnie w parkach i dużych ogrodach. Powszechnie sadzony na plantacjach, z przeznaczeniem na bożonarodzeniowe drzewka.

W wyniku prac szkółkarskich i selekcji powstało wiele szlachetnych odmian świerk pospolitego, które różnią się pokrojem, kolorem wiosennych przyrostów, efektownymi szyszkami lub przebarwieniami na igłach. Do najpopularniejszych należą między innymi Inversa, Push, Formanek, Cupressina, Nidiformis, Rydal czy Barryi. Wszystkie te odmiany można spotkać w ofercie naszego gospodarstwa szkółkarskiego. Rozmnażamy je poprzez szczepienie, lub przez sadzonki. Do sprzedaży oferujemy materiał w dużych donicach, z rozwiniętym system korzeniowym, który można sadzić przez cały sezon. Prowadzimy sprzedaż stacjonarna i wysyłkową, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.