Świerki szczepione na pniu (Picea grafted on the stump)

Brak zdjęcia

Świerk pospolity - MEDUSA - szczepiony na pniu ok. 80cm (Picea abies)

Kod produktu: 78539022
140,00

Świerk pospolity Medusa szczepiony na paliku to karłowa odmiana osiągająca po 10 latach 30cm wysokości i ponad 40cm szerokości. Pokrój zwarty, poduszkowaty. Igły krótkie i zielone. Wiosną pojawiają się czerwone dekoracyjne szyszki umieszczone na końcach pędów. Nie ma dużych wymagań, najlepiej słoneczne stanowisko. polecany do ogrodów skalnych i na rabaty.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C5
Wysokość sadzonki : wysokość szczepienia 60-80cm
Wysokość po 10 lat. : ok 0,3m korona
Szerokość po 10 lat. : ok 0,5m korona
Tempo wzrostu: karłowa - wolnorosnąca
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne
PH Gleby: lekko kwaśna
Pokrój rośliny: gęsty, poduszkowaty
Ubarwienie igieł: zielone
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna

Świerk pospolity Medusa szczepiony na paliku

karłowa odmiana o czerwonych szyszkach

 

Świerk pospolity Medusa szczepiony na paliku to amerykańska odmiana wyselekcjonowana jako czarcia miotła na odmianie Acrocona. Jest wolnorosnącym drzewkiem o gęstym, poduszkowym pokroju. Roczne przyrosty osiągają do 5cm. Po 10 latach korona ma około 30cm wysokości i do 50cm szerokości. Igły są krótkie, zielone.  Na końcach pędów wiosną pojawiają się ozdobne, czerwone szyszki.

 

Świerk pospolity Medusa szczepiony na pieńku nie ma dużych wymagań glebowych. Urośnie na przeciętnych glebach ogrodowych o umiarkowanej wilgotności i lekko kwaśnym odczynie. Stanowisko najlepiej słoneczne.

 

Świerk pospolity Medusa szczepiony na nóżce jest szczególnie ozdobna wiosną kiedy rozwijają się szyszki. Doskonała do ogrodów skalnych, wrzosowiskowych i na rabaty.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Świerk pospolity - MEDUSA - szczepiony na pniu ok. 80cm (Picea abies)
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Wstecz