Trzęślice (Molinia)

Chwilowy brak

Trzęślica jednokolankowa (modra) - VARIEGATA - Molinia caerulea

Kod produktu: 37734001
12,00

Trzęslica jednokolankowa (modra) Variegata to trawa dorastająca do około 50cm wysokości. Jej liście są wygięte, dwubarwne zielone w żółto-kremowe paski osiągające około 30cm długości i 1cm szerokości. Kwiatostany pojawiają się w sierpniu ukazując beżowo purpurowe kłosy. Wymaga wilgotnych, niezbyt żyznych gleb o kwaśnym odczynie i stanowiska słonecznego lub lekko zacienionego. Zastosowanie w ogrodach przydomowych, parkach, wrzosowiskach, skalniakach, na rabatach lub w pojemnikach.

Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: c2
Wysokość sadzonki : ok 20cm
Wysokość docelowa: 50-70cm
Tempo wzrostu: umiarkowane
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa, gliniasta
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne, półcień
Mrozoodporność: 5
PH Gleby: kwaśna, lekko kwaśna
Pokrój rośliny: kępiasty
Ubarwienie liści: zielono-białe
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna, wilgotna
Pora kwitnienia : sierpień, wrzesień
Kolor kwiatów: beżowe, purpurowe

Trzęślica jednokolankowa Variegata

to niewysoka trawa o ozdobnych kolorowych liściach

 

Trzęślica jednokolankowa Variegata to trawa o gęstych kępach dorastających do około 50cm wysokości. Bardzo ozdobne są dwubarwne (zielone w żółto-białe paski) i wygięte liście. Osiągają one do 30cm długości. Kwiatostany wystają spomiędzy liści od sierpnia - są beżowe z purpurowymi kłoskami i pylnikami. Przekwitnięte kłosy można wycinać, liście zdobią roślinę do późnej jesieni.

 

Trzęślica modra Variegata wymaga gleb wilgotnych, nie za bardzo żyznych o kwaśnym odczynie. Odporna na mróz. Lubi stanowiska słoneczne i półcieniste.

 

Zaleca się nasadzenie w liczbie ok 9 sztuk na 1m2 powierzchni. Zastosowanie znajdzie w ogrodach przydomowych na rabatach czy skalniakach. Może służyć jako roślina okrywowa. Wykorzystywana jest również do kompozycji naturalistycznych, ogrodów wrzosowiskowych, bagiennych. Spotykana na tarasach i balkonach w donicach.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Trzęślica jednokolankowa (modra) - VARIEGATA - Molinia caerulea
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Wstecz