Turzyca Morrowa (Carex Morrowii)

Chwilowy brak

Turzyca Morrowa - ICE DANCE - Carex Morrowii

Kod produktu: 541122
18,00

Turzyca Morrowa Ice Dance to zimozielona bylina dorastająca do około 40cm wysokości. Kępy są gęste, liście wąskie i lekko wygięte, wielobarwne zielone z białymi obwódkami. Kwitnienie przypada na kwiecień kiedy to pojawiają się żółte pręciki. Wymaga gleby próchniczej, wilgotnej i przepuszczalnej, a stanowisko powinno być osłonięte i znajdować się w cieniu. Stosowana w ogrodach przydomowych, skalnych, wodnych, na rabatach czy do kompozycji naturalistycznych.

Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: c2
Wysokość sadzonki : ok 20cm
Wysokość docelowa: 20-50cm
Tempo wzrostu: umiarkowane
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa, żyzna
Nasłonecznienie : stanowisko cieniste, półcień
Mrozoodporność: 6b
PH Gleby: roślina tolerancyjna
Pokrój rośliny: kępiasty
Ubarwienie liści: wielobarwne, pstre/obrzeżone
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna, wilgotna
Pora kwitnienia : kwiecień
Kolor kwiatów: beżowe

Turzyca Morrowa Ice Dance

to zimozielona trawa o wielobarwnych liściach

 

Turzyca Morrowa Ice Dance to odmiana wprowadzona do handlu w 1996 roku w Stanach Zjednoczonych. Jest to zimozielona bylina o wąskich i lekko wygiętych zielono białych liściach. Tworzy gęste kępy dorastajace do 40cm wysokości. Podziemne rozłogi są dłuższe niż u odmiany Variegata, odmiana szybciej okrywa ziemię. Kwiatostany pojawiają się w kwietniu kiedy to ukazują się żółto beżowe pręciki

 

Turzyca Morrowa Ice Dance wymaga żyznej i przepuszczalnej gleby, stale wilgotnej. Stanowisko powinno być osłonięte, usytuowane w cieniu. Wiosną roślinę należy całkowicie lub częściowo przyciąć i pozbawiść przemarzniętych części.

 

Turzyca Ice Dance ma zastosowanie w ogrodach przydomowych, ogrodach skalnych i bagiennych i na rabaty. Można spotkać w kompozycjach naturalistycznych i w donicach.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Turzyca Morrowa - ICE DANCE - Carex Morrowii
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Wstecz