Turzyca włosowa (Carex comans)

Wkrótce

Turzyca włosowa - BRONZE FORM - Carex comans

Kod produktu: 3994004
15,00

Turzyca włosowa Bronze Form to zimozielona odmiana o ciemnobrązowych liściach. Dorasta,  do około 30cm wysokości. Listki są bardzo wąskie o skręconych wierzchołkach. Miejsce osłonięte, zdrenowane, umiarkowanie wilgotne i żyzne. Sprawdzi się w nowoczesnych ogrodach, na skalniakach, rabatach, ogrodach wrzosowiskowych czy uprawiana w pojemnikach.

Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: c2
Wysokość sadzonki : ok 20-40cm
Wysokość docelowa: 20-50cm
Tempo wzrostu: umiarkowane
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne, półcień
Mrozoodporność: 6a
PH Gleby: roślina tolerancyjna
Pokrój rośliny: kępiasty
Ubarwienie liści: czerwone, purpurowe
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna, sucha
Pora kwitnienia : VII-VIII
Kolor kwiatów: beżowe

Turzyca włosowa Bronze Form

to zimozielona trawa o brązowym zabarwieniu

 

Turzyca włosowa Bronze Form to bylina nie rozmnażająca się przez rozłogi. Tworzy gęste kępy i dorasta do około 30cm wysokości i podobnej szerokości. Liście są bardzo wąskie, o czerwonym/brązowym zabarwieniu i lekko skręcających się (usychających) wierzchołkach. Kwiaty ukazujące się w lipcu nie posiadają walorów ozdobnych.

 

Turzyca włosowa Bronze Form lubi miejsca dobrze osłonięte, zdrenowane i stale uwilgotnione (ale nie zalewane). Wymaga gleb próchniczych. Bezśnieżną i mroźną zimą zaleca się jej okrywanie. Toleruje stanowiska słoneczne i półcieniste.

 

Odmiana Bronze Form z powodzeniem znajdzie zastosowanie w nowoczesnych ogrodach, wrzosowiskach, skalniakach. Można używać ją w barwych kompozycjach na rabatach, czy pojemnikach umieszczanych na tarasach i balkonach.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Turzyca włosowa - BRONZE FORM - Carex comans
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Wstecz