Turzyca włosowa (Carex comans)

Wkrótce

Turzyca włosowa - FROSTED CURLS - Carex comans

Kod produktu: 8765445
15,00

Turzyca włosowa Frosted Curls to zimozielone trawa dorastająca do 50cm wysokości. Liscie wąskie, wiotkie i opadające z jasnym nerwem. Wymaga gleb próchniczych, z dobrym drenażem, latem lubi wilgoć. Stanowiska słoneczne i półcieniste. Znajdzie zastowanie w nowoczesnych ogrodach, jak również tradycyjncyh. Możliwa uprawa doniczkowa.

Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: c2
Wysokość sadzonki : ok 30cm
Wysokość docelowa: 20-50cm
Tempo wzrostu: umiarkowane
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa, piaszczysta
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne, półcień
Mrozoodporność: strefa 6
PH Gleby: roślina tolerancyjna
Pokrój rośliny: kępiasty
Ubarwienie liści: jasnozielone
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna, sucha
Pora kwitnienia : VII-VIII
Kolor kwiatów: beżowe

Turzyca włosowa Frosted Curls

to zimozielona trawa przypominająca ludzkie włosy

 

 

Turzyca włosowa Frosted Curls to bylina o jasnozielonych liściach. Tworzy gęste  kępy osiągające około 30cm wysokości. Nie rozrasta się poprzez rozłogi. Listki są zimozielone, bardzo cienkie, z białym nerwem, na wietrze delikatnie kołyszą. Beżowe kwiaty pojawiają się w lipcu/sierpniu i nie posiadają walorów zdobniczych.

 

Turzyca włosowa Frosted Curls najlepiej rozwija się na terenach osłoniętych. Ponadto wymaga gleby próchniczej, o stałym poziomie wilgotności (głównie w okresie wegetacji). Zimowy nadmiar wody może roślinie jedynie zaszkodzić. Odmiana wrażliwa na długie bezśnieżne i mroźne zimy.

 

Ze względu na swoje walory estetyczne odmiana Frosted Curls doskonale sprawdzi się w nowoczesnych ogrodach, tradycyjnych ogrodach skalnych czy ogrodach wrzosowiskowych. Można tworzyć z jej udziałem także ciekawe kompozycje naturalistyczne w parkach, ogrodach czy na rabatach.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Turzyca włosowa - FROSTED CURLS - Carex comans
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Wstecz