Wiśnie ozdobne (prunus)

Wiśnia wczesna - KOJOU NO MAI - Prunus incisa

Kod produktu: 848930049
30,00

Wiśnia wczesna Kojou-no-mai  to odmiana o pięknym kwitnieniu i ciekawych powyginanych pędach. Docelowo osiąga około 2-3m wysokości i szerokości. Liście niezbyt duże, ładnie zabarwione jesienią na czerwono. Kwitnie na przełomie kwietnia i maja - kwiaty są dzwonkowate o niało różowym zabarwieniu, pachnące. Nie jest rośliną wymagającą. Polecana do niedużych ogrodów i do formowania.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C3
Wysokość sadzonki : 20-50cm
Wysokość docelowa: 2-3m
Szerokość docelowa : 2-3m
Tempo wzrostu: karłowa - wolnorosnąca
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa, próchnicza
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne
Mrozoodporność: 5b
PH Gleby: roślina tolerancyjna
Pokrój rośliny: krzaczasty, kulisty
Ubarwienie liści: jasnozielone
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna
Pora kwitnienia : kwiecień, maj
Kolor kwiatów: białe, różowe

Wiśnia wczesna Kojou-no-mai

odmiana o pięknym kwitnieniu i ciekawych pędach

 

Wiśnia wczesna Kojou-no-mai to drzewko pochodzące z Japonii o powolnym wzroście, osiągające do 3m wysokości. Tworzy duże krzewy lub niewielkie drzewa o jajowatym pokroju. Roślina z wiekiem mocniej się zagęszcze. Pędy są zygzakowate i najciekawiej wyglądają zimą. Kwitnie w kwietniu i maju - kwiaty zebrane po kilka sztuk, osadzone na długich szypułkach, dzwonkowate o biało-różowym zabarwieniu, wydzielają ładny zapach. Liście pojawiają się po kwitnieniu - są odwrotnie jajowate, drobne, ząbkowane o jasnozielonej barwie - jesienią przebawiają się na odcienie czerwieni.

 

Prunus incisa Kojou No Mai najlepiej rośnie na glebach żyznych i przepuszczalnych o umiarkowanej wilgotności. Stanowisko najlepiej słoneczne. Roślina raczej nie lubi przycinania. W Polsce można sadzić na terenie całego kraju.

 

Wiśnia wczesna Kojou-no-mai to odmiana do średnich i niewielkich ogrodów. Na rynku spotykana w wersji krzewu lub drzewka szczepionego na nóżce. Sprawdzi się zarówno w ogrodach przydomowych jak również egzotycznych.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Wiśnia wczesna - KOJOU NO MAI - Prunus incisa
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Wstecz

Wiśnie ozdobne - różnorodne odmiany Prunus serrulata , Prunus glandulosa , Prunus incisa w ofercie szkółki roślin, sprzedaż wysyłkowa roślin, sprzedaż stacjonarna sadzonek wiśni ozdobnej

 

Wiśnia ozdobna - odmiany ozdobne są doskonale znane i cenione na całym świecie. Rozpowszechnione dzięki kulturze i wierzeniom Japończyków, gdzie obchodzi się jej święto tzw. Hanami. Największe walory ukazują wczesną wiosną ukazując liczne białe lub różowe kwiaty. Na rynku można spotkać mnogość odmian. W naszej ofercie znajdziecie kolumnowe wiśnie ozdobne jak Prunus serrulata Amanogawa, z szeroką, kulistą koroną - Prunus serrulata Kanzan czy kompaktowa odmiana  Prunus incisa KOJOU NO MAI. Większośc z tych wiśni bardzo dobrze radzi sobie w naszym klimacie i są odporne na mróz. Cięcie wiśni ozdobnych jest raczej zbędnym zabiegiem - należy je ograniczyć do usuwanie uszkodzonych pędów i wykonywać najlepiej w okolicy sierpnia. Ciekawymi alternatywami jest również japońska wiśnia na pniu - wyeksponowana korona może zdobić aleje czy rabaty. Wiśnie japońskie dobrze rozwijają się na podłożach żyznych i słonecznych stanowiskach. Warto je chronić przed mroźnym wiatrem. Zastosowanie wiśni japońskiej jest dość szerokie - od przydomowych rabat po miejskie parki, aleje czy skwery. Ich bogate kwitnienie, często połączone z delikatnym zapachem przykuwa spojrzenia przechodniów.