Żywotnik (thuja)

Żywotnik zachodni - GOLDEN TUFFET - Thuja occidentalis

Kod produktu: 983311
Producent: Szkółka Zacywilki
18,00

Golden Tuffet to oryginalna odmiana thuji - o cienkich  pędach  w kolorze żółto-pomorańczowej. Ten karłowy iglak jest świetny do nasadzeń rabatowych, jako ozdoba w pojemnikach i donicach czy na niskie szpalery. Zdrowa i zadbana sadzona prosto z wykwalifikowanego gospodarstwa szkółkarskiego.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C2/C3
Wysokość po 10 lat. : 30cm
Szerokość po 10 lat. : 60cm
Wysokość docelowa: 60cm
Szerokość docelowa : 120cm
Tempo wzrostu: wolno-rosnąca
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : słońce/półcień
Mrozoodporność: 6A
PH Gleby: roślina tolerancyjna
Pokrój rośliny: poduszkowaty
Ubarwienie igieł: żółto - pomarańczowe

Thuja Golden Tuffet

- karłowy iglak o oryginalnym pomarańczowo-złotym zabarwieniu pędów

 

 

Żywotnik zachodni „Golden Tuffet” to karłowata odmiana iglaka o wyjątkowo delikatnych i cienkich pędach oraz oryginalnym żółtopomarańczowym kolorze. Warto również wiedzieć, że to roślina odporna i sprawdzona. Odmiana „Golden Tuffet” wyróżnia się przede wszystkim zwartym i regularnym pokrojem, przypomina ona nieco poduchę. Niestety, tempo wzrostu jest raczej powolne. 10-letnia roślina osiąga jedynie ok.30 cm wysokości i 60 cm szerokości. Pędy są krótkie i delikatne, pokryte miękkimi, małymi igiełkami, które wyginają się lekko na końcach. Roślina przybiera przez to płaczący wygląd. Kolejną cechą wyróżniającą odmianę „Golden Tuffet” to piękne złotopomarańczowe zabarwienie. Intensywność koloru największa jest na młodych przyrostach, które później lekko zielenieją, by jesienią wreszcie zbrązowieć. Wymagania glebowe żywotnika zachodniego są raczej przeciętne. Najlepiej czuć się będzie na podłożu przypuszczalnym, żyznym, wapiennym lub piaszczysto-gliniastym. Do prawidłowego rozwoju niezbędna jest również dość wysoka wilgotność gleby oraz powietrza. Dobrze radzą sobie na stanowiskach słonecznych lub w lekkim półcieniu. Tuje te są również odporne na mrozy, słabo jednak znoszą wysuszające mroźne wiatry i otwarte przestrzenie. Niebezpieczna jest dla niech również susza fizjologiczna w czasie zimy. Odmiana „Golden Tuffet” dobrze znosi formowanie i przycinanie. Idealnie sprawdzi się jako element roślinności miejskiej, zanieczyszczone powietrze nie jest dla niej problemem. Z uwagi na niedużą wielkość bardzo dobrze będzie wyglądać również zasadzona w pojemniku na tarasie lub balkonie.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Żywotnik zachodni - GOLDEN TUFFET - Thuja occidentalis
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Sprzedaż thuji - bezpośrednio od gospodarstwa szkółkarskiego

Żywotnik zachodni (thuja) to jedna z najbardziej rozpowszechnionych roślin ozdobnych w naszym otoczeniu. Można je spotkać praktycznie wszędzie. Doskonale sprawdzają się jako żywopłot, na szpaler, do nasadzeń rabatowych, do donic, na cmentarze czy parki miejskie. Thuja to roślina bardzo odporna i łatwa w uprawie. Thuja świetnie zanosi zanieczyszczenie powietrza, nie straszny jej mróz, można ją dowolnie przycinać i formować. Z racji płytkiego systemu korzeniowego, należy pamiętać jedynie o regularnym podlewaniu w czasie suszy

Bogactwo odmian thuji w sprzedaży

Występują żywotniki o pokroju kulistym, stożkowatym czy kolumnowym. O kolorze łusek zielonym, lub delikatnie przebarwiające się na złoty czy brązowy kolor. Najpopularniejszą odmianą thuji jest prawdopodobnie Smaragd wykorzystywany zwłaszcza na żywopłoty i szpalery. Często można spotkać w naszym otoczeniu również thuje Barbant, Suknist czy Columna. Z thuj o kulistym pokroju przeważają odmiany takie jak Danica, Hoseri, Teddy, czy Golden Globe.

Sadzonki thuji - podstawa to rozwinięty system korzeniowy

W naszej szkółce roślin ozdobnych sprzedajemy jedynie sadzonki thuji  z rozwiniętym układem korzeniowym. Kupując u nas drzewko masz gwarancję szybkiego i zdrowego wzrostu. Nasze rośliny można sadzić w grunt przez cały sezon od marca do listopada. Ponadto nasze thuje są przystosowane  do polskich warunków klimatycznych, pozbawione chorób oraz grzybów.

Sprzedaż tuji - gospodarstw szkółkarskie - województwo łódzkie

Szkółka roślin zaprasza klientów z województwa łódzkiego i okolic. Prowadzimy dystrybucje tuji i innych drzew oraz krzewów ozdobnych na terenie takich miast i miejscowości jak Łódź, Skierniewice, Łowicz, Brzeziny, Głowno, Stryków, Koluszki, Andrespol, Zgierz i Pabianice. Oferujemy również transport zakupionego materiału roślinnego, w tym thuji. Zapraszamy w tym celu do kontaktu z działem sprzedaży naszej szkółki roślin.