Jodły

Jodła koreańska - KOHOUT'S ICEBREAKER - Abies koreana

Kod produktu: 891432
Producent: Szkółka Zacywilki
80,00
zł brutto

Jodła koreańska Kohouts Icebreaker to jedna z efektowniejszych odmian w naszej szkółce. Karłowa, o kulistym pokroju, jej główną cechą wyróżniającą jest powyginana igła z widocznym biało-kredowym spodem. Świetna jako element rabaty, na skalniak czy ozdoba w donicy. Warto zachować dla niej eksponowane miejsce w ogrodzie.

szt.
Kup
Wysokość po 10 lat. : 25cm
Szerokość po 10 lat. : 30cm
Tempo wzrostu: Miniatura - bardzo wolno rosnąca
Wymagania glebowe: żyzna, próchnicza, przeciętna, przepuszczalna
Nasłonecznienie : słońce/półcień
Mrozoodporność: 5B - całkowice mrozoodporna
PH Gleby: kwaśny/lekko kwaśny/obojętny
Pokrój rośliny: płaskokulisty
Ubarwienie igieł: zielone z białym spodem

Jodła koreańska Kohout's Icebreaker
- efektowna odmiana z finezyjnie powykręcanymi igłami

Jodła koreańska Icebreaker to stosunkowo młoda odmiana (wyselekcjonowana w w 2007r), która zyskała olbrzymią popularność. Wpływ na to mam jej  charakterystyczny wygląd - płaskokulisty, zwarty pokrój oraz powyginane igły, które ukazują biało-srebrne spody.  Efektownie wygląda posadzona na rabacie, skalniaku czy w donicy. Z racji swojego oryginalnego wybarwienia jest rośliną wyróżniająca się w każdym miejscu. Rośnie powoli - jej przyrost to ok. 3cm. Po 10 latach dorasta do ok. 50-60cm wysokości i szerokości.
Preferowane gleby to wilgotne, żyzne i przepuszczalne. Nie przepada natomiast za podłożem gliniastym i podmokłym. Stanowisko najlepiej słoneczne, lub w lekkim półcieniu. Jodła koreańska wymaga kwaśnych lub lekko kwaśnych gleb o pH pomiędzy 4-6,5. Toleruje również odczyn obojętny. Jest mrozoodporna, ale radzimy unikać miejsc narażonych na silne wiatry ( młode przyrosty w takich warunkach mogę przemarzać). Roślina dobrze znosi przycinanie i formowanie.

Polecamy również jodłę koreańską Icebreaker w wersji szczepionej na paliku - taki iglak na nóżce prezentuje się jeszcze bardziej efektownie.

Zobacz także:

Wstecz

Jodły - popularne drzewa jako rośliny ozdobne w naszych ogrodach

Jodła (łac. Abies) to jedno z popularniejszych, ale również najpiękniejszych drzew iglastych spotykanych w naszych ogrodach. Jodły to cenione rośliny ozdobne , stąd ich rodzina liczy tak wiele odmian. Większość to wysokie drzewa, ale jest również wiele odmian karłowych oraz wręcz miniaturowych. Jodły nie mają specjalnie wygórowanych warunków glebowych, lubią wilgotność i można je sadzić również w zacienionych miejscach. Polecamy je na drzewa soliterowe, do ogrodów skalnych, na rabaty czy do kompozycjo doniczkowych. Wśród najczęściej spotykanych gatunków jodeł możemy wyróżnić jodłę pospolitą, jodłę kaukaską, jodłę koreańską, jodłę kalifornijską, jodłę hiszpańską oraz jodłę balsamiczną.


Jodły w ofercie naszego gospodarstwa szkółkarskiego

W naszej szkółce roślin można znaleźć wiele odmian kolekcjonerskich i unikatowych. Wiele z nich pozyskaliśmy metodą szczepienia stąd pewność oryginalności cech zakupionej jodły ozdobnej. Duże i majestatyczne odmiany będą najlepszym pomysłem na soliter, który zdobi centralną część przydomowego ogrodu. Polecamy również karłowe odmiany jodeł szczepione na pniu. Takie rośliny świetnie prezentują się w małych ogrodach, donicach, lub jako ozdoba balkonów i tarasów. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty jodeł ozdobnych.