Jodły

Jodła kalifornijska (jednobarwna) - WINTERGOLD - Abies concolor

Kod produktu: 1230098
60,00
zł brutto

Jodła kalifornijska Wintergold to kolejne drzewko w naszej ofercie, które zmienia kolorystykę igieł wraz z nadchodzącymi chłodniejszymi miesiącami. Toleruje przymrozki oraz jest mało wymagająca. Polecana do większych ogrodów, jako efektowny akcent kolorystyczny. 

szt.
Kup
Pojemnik: C5
Wysokość sadzonki : 70cm
Wysokość po 10 lat. : 150cm
Szerokość po 10 lat. : 100cm
Wysokość docelowa: 15m
Szerokość docelowa : 10m
Tempo wzrostu: szybko rosnący
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : stanowsiko słoneczne
Mrozoodporność: 5A - całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: roślina jest tolerancyjna względem pH gleby
Pokrój rośliny: nieregularny -> stożkowaty
Ubarwienie igieł: zielone -> żółte (od października do marca)

Jodły kalifornijska Wintergold - drzewko o wyjątkowym i oryginalnym zabarwieniu

 

Wintergold to odmiana jodły, która wyróżnia się nieco wolniejszym wzrostem, ale także wyjątkowym zabarwieniem igieł. Jej roczny przyrost to około 20 cm, a docelowo jej wysokość sięga od 10 do nawet 15 metrów. Jodła Wintergold jest pokryta długimi, miękkimi igłami o długości około 4-7 cm. Tworzą one bardzo ciekawy, szerokostożkowy pokrój, który ozdobi nie jeden ogród czy wrzosowisko. W okresie letnim są one żółtozielone, natomiast wraz z przychodzącą zimą możemy zauważyć ich złoty odcień.

 

Wintergold - wyjątkowo światłolubna odmiana jodły kalifornijskiej

 

Jodły kalifornijska Wintergold najbardziej preferuje nasłonecznione miejsca, w których efektowne się wybarwia i utrzymuje swój zwarty pokrój. Jest to również bardzo tolerancyjne drzewko, które poradzi sobie zarówno z zanieczyszczonym powietrzem, niedoborem wody, czy słabej jakości glebą. Najlepiej i najszybciej urośnie jednak na żyznych glebach i umiarkowano wilgotnej glebie. Jodła Wintergold to mrozoodporna roślina, która spokojnie przetrwa wiosenne i jesienne przymrozki oraz chłodne zimy.

Jodła kalifornijska Wintergold w okresie zimowym okazuje swoje najpiękniejsze i najbardziej efektowne oblicze. Świetnie sprawdzi się w miejscach, w których reszta roślinności w tej porze będzie zapadać w powolny, zimowy sen. Wtedy nasze drzewko w pełni ukaże swoje efektowne i piękne oblicze.

Zobacz także:

Wstecz

Jodły - popularne drzewa jako rośliny ozdobne w naszych ogrodach

Jodła (łac. Abies) to jedno z popularniejszych, ale również najpiękniejszych drzew iglastych spotykanych w naszych ogrodach. Jodły to cenione rośliny ozdobne , stąd ich rodzina liczy tak wiele odmian. Większość to wysokie drzewa, ale jest również wiele odmian karłowych oraz wręcz miniaturowych. Jodły nie mają specjalnie wygórowanych warunków glebowych, lubią wilgotność i można je sadzić również w zacienionych miejscach. Polecamy je na drzewa soliterowe, do ogrodów skalnych, na rabaty czy do kompozycjo doniczkowych. Wśród najczęściej spotykanych gatunków jodeł możemy wyróżnić jodłę pospolitą, jodłę kaukaską, jodłę koreańską, jodłę kalifornijską, jodłę hiszpańską oraz jodłę balsamiczną.


Jodły w ofercie naszego gospodarstwa szkółkarskiego

W naszej szkółce roślin można znaleźć wiele odmian kolekcjonerskich i unikatowych. Wiele z nich pozyskaliśmy metodą szczepienia stąd pewność oryginalności cech zakupionej jodły ozdobnej. Duże i majestatyczne odmiany będą najlepszym pomysłem na soliter, który zdobi centralną część przydomowego ogrodu. Polecamy również karłowe odmiany jodeł szczepione na pniu. Takie rośliny świetnie prezentują się w małych ogrodach, donicach, lub jako ozdoba balkonów i tarasów. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty jodeł ozdobnych.