Modrzew

Modrzew europejski - KREJCI - Larix decidua

Kod produktu: 0998009
90,00
zł brutto

Modrzew europejski Krejci to prawdziwy oryginał. Roślina wyselekcjonowana  z czarciej miotły, charakteryzuje się nieregularnym, fantazyjnym kształtem przypominając naturalne drzewko bonsai. Doskonały wybór do nowoczesnych i orientalnych ogrodów. 

szt.
Kup
Pojemnik: C5
Wysokość sadzonki : średnica 40-45cm
Wysokość docelowa: 100cm
Tempo wzrostu: wolno rosnący
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne
Mrozoodporność: 4 - całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: odczyn lekko kwaśny
Pokrój rośliny: płożący, krzaczasty rozłożysty, nieregularny
Ubarwienie igieł: zielone, opadające na zimę

Modrzew europejski Krejčí - fantazyjny iglak o nieprzewidywalnym kształcie

Modrzew europejski Krejčí to odmiana wyselekcjonowana z czarciej miotły znalezionej w Czechach przez Ladislava Krejci. Jest to prawdziwy oryginał nie tylko wśród modrzewi ale także w całej rodzinie roślin iglastych. Charakteryzuje się nieregularnym kształtem często fantazyjnym i nieprzewidywalnym. Pędy tej roślin są poskręcane i chaotycznie ułożone - przypominają naturalne drzewko bonsai. 

Igły są stosunkowo długie (1-3cm), jasnozielone porastają pęd jedynie miejscami w nieregularnych odstępach w formie małych kępek. Jak przystało na modrzew w okresie zimowym opadają, najpierw przebarwiając się na złocisty kolor. Jednak i w takiej formie pozostaje dekoracyjny z racji fantazyjnego kształtu swoich pędów. 

Modrzew europejski Krejci - ogrdowy rarytas o małych wymaganiach 

Modrzew europejski Krejci jest mało wymagającym krzewem ozdobnym. Świetnie poradzi sobie na przeciętnej glebie o odczynie lekko kwaśnym. Nie potrzebuje ponadprzeciętnej wilgotności należy wręcz unikać bagiennych i podmokłych. Stanowisko natomiast powinno znajdować się w pełnym słońcu. Jest całkowicie mrozoodporny - strefa 4.

 

Larix decidua Krejci - naturalny bonsai do ogrodu przydomowego 

Ta osobliwa odmiana modrzewia jest jeszcze rzadko spotykana nie tylko w polskich ogrodach, ale również w ofertach centr ogrodniczych i szkółek roślin. Sadząc ten rarytas u siebie warto pomyśleć o eksponowanym miejscu - czy to na przydomowej rabacie, skalniaku czy ozdobnej donicy. Larix deidua Krejci idealnie pasuje do ogrodów w nowoczesnym, lub orientalnym stylu. Jest świetną alternatywą dla powszechnie sadzonych wszelkiego rodzaju formowanych drzew typu "bonsai"

Zobacz także:

Wstecz