Rośliny iglaste szczepione na pniu

Jałowiec rozesłany - NANA - juniperus procumbens - szczepiony na pniu 120cm

Kod produktu: 120120
Producent: Szkółka Zacywilki
80,00
zł brutto

Jałowiec rozesłany Nana  w formie szczepionej na pniu chętnie wybierana roślina w naszej szkółce. Polecana do ogrodów, lub jako ozdoba tarasów i balkonów. Intensywnie zielononiebieskie igły wspaniale wyglądają zwłaszcza wiosną i latem.

szt.
Kup
Pojemnik: 5l
Wysokość sadzonki : wysokość szczepienia 120-130cm
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa
Nasłonecznienie : słońce/półcień
Mrozoodporność: 5b
PH Gleby: odczyn lekko kwaśny
Pokrój rośliny: płożący
Ubarwienie igieł: zielone

Jałowiec rozesłany Nana - forma pienna o wyskości 100-120cmJałowiec rozesłany NANA (łac. Juniperus procumbens 'Nana') to rozłożysty , wolno rosnący krzew o płożących pędach. Cechą charakterystyczną tego jałowca są gęsto ułożone, kłujące igły w kolorze zielononiebieskim. Jałowiec NANA to roślina światłolubna. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, w klimacie suchym i gorącym. Nie lubi cienia i miejsc o dużej wilgotności powietrza. Rośnie świetnie na każdej glebie, nie lubi jedynie ciężkiego i mokrego podłoża. Najlepiej będzie czuł się na terenach piaszczystych a nawet skalistych. Jest tolerancyjny pod względem pH. Świetnie rośnie na stanowiskach o kwaśnym  i lekko kwaśnym odczynie. Te młode rośliny zaleca się ściółkować korą lub sadzić w macie, ponieważ jest to roślina, która nie lubi konkurencji. Źle rośnie w miejscach zachwaszczonych, dlatego należy systematycznie pielić rabatę. Także bliska obecność trawnika może spowodować słabszy wzrost. Jest to roślina dość łatwa w uprawie. Jest odporna na szkodniki. Nie lubi nadmiernego podlewania i nawożenia , ponieważ może osłabić kondycję młodych osobników. Znosi warunki miejskie i zanieczyszczenia, a przede wszystkim jest mrozoodporny, w mroźne zimy może przemarzać . Jałowiec NANA będzie świetnie wyglądał na tarasach i balkonach, ale również na skalniku i rabatach. Do sprzedaży oferujemy rośliny zaszczepione na wysokości nie mniejszej niż 90 cm. Dzięki temu pędy nadają roślinie charakteru.

Zobacz także:

Wstecz

Drzewa i krzewy iglaste szczepione na paliku, iglaki w formie piennej

 

Rośliny iglaste szczepione na pniu w naszej szkółce roślin ozdobnych zajmują bardzo ważną pozycję. W sprzedaży posiadamy wiele odmian roślin w formie piennej.  Radzkie i kolekcjonerskie okazy, które nie łatwo spotkać w innych szkółkach i centrach ogrodniczych to nasza domena. Nasze drzewa i krzewy powstają metodą szczepienia. Wkładamy w naszą produkcję wiele pracy i starań żeby spełnić wysokie wymagania naszych klientów. Wszystkie sprzedawane rośliny są świetnie ukorzenione, zdrowe i zadbane. Zachęcamy do sprawdzenia naszego asortymentu. Posiadamy wiele odmian jałowców. świerków, sosen, jodeł, czy cyprysików. Iglaki w formie piennej mają bardzo szerokie zastosowanie - sprawdzą się jako ozdoba rabaty, element dekoracyjny w grupowych nasadzeniach, soliter posadzony w eksponowanym miejscu czy ozdoba tarasu czy balkonu w donicy. Co ważne - zaletą roślin szczepionych na pniu jest mała ilość zabiegów pielęgnacyjnych, które musimy przy nich wykonywać. W przeciwieństwie do roślin formowanych, rośliny szczepione   mają określony kształt, rozmiar i pokrój, który kształtuje się naturalnie.