Rośliny iglaste szczepione na pniu

Jałowiec chiński PLUMOSA AUREOVARIEGATA. - szczepiony na pniu 100cm

Kod produktu: 876523
Producent: Szkółka Zacywilki
80,00
zł brutto

Jałowiec chiński Plumosa Aureovariegata w wersji szczepionej na pniu o wysokości ok. 100cm. Charakterystyczny iglak o ciekawym wybarwieniu igieł - zielono-żółtym. Rośnie powoli, przyjmuje pokrój nieregularny (krzaczasty, wyprostowany)

Pojemnik: C3/C5
Wysokość sadzonki : roślina szczepiona na pniu ok. 100cm
Tempo wzrostu: roślina wolnorosnąca (karłowa)
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : stanowsiko słoneczne
Mrozoodporność: 5A - całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: lekko kwaśna
Pokrój rośliny: krzaczasty wyprostowany
Ubarwienie igieł: zielono - żółte

Jałowiec plumosa aureovariegata (łac. Juniperus chinensis 'Plumosa Aureovariegata') to wolno rosnący krzew iglasty  o krzaczastym, rozłożystym pokroju. Jego korona zbudowana jest z kilku silnych pędów ukośnie wyrastających do góry i zwisających z ok. 90-100cm wysokości od miejsca szczepienia. U starych krzewów mocno zagęszczona i zabudowana gałęziami dalszego rzędu. Osiąga około 1,5 do 2 m wysokości. Ma liczne, wałeczkowate pędy i piękne, intensywne, żywozielone , łuskowate ulistnienie z żółto złocistymi plamkami, ładnie widocznymi z daleka na tle ciemnozielonych krzewów. Posiada liczne, kuliste jagody pokryte niebieskawym nalotem. Ma niewielkie wymagania glebowe i wilgotnościowe. Lubi gleby o suchym i umiarkowanie wilgotnym podłożu.  Jest to roślina odporna na zanieczyszczenia powietrza. W uprawie roślina mało wymagająca. Najlepsze stanowisko dla tej rośliny to pełne słońce lub ewentualnie lekki półcień. Ze względu na swój ciekawy pokrój i ozdobne ulistnienie świetnie prezentuje się w ogrodach, wrzosowiskach, parkach i na rabatach.

Zobacz także:

Wstecz

Drzewa i krzewy iglaste szczepione na paliku, iglaki w formie piennej

 

Rośliny iglaste szczepione na pniu w naszej szkółce roślin ozdobnych zajmują bardzo ważną pozycję. W sprzedaży posiadamy wiele odmian roślin w formie piennej.  Radzkie i kolekcjonerskie okazy, które nie łatwo spotkać w innych szkółkach i centrach ogrodniczych to nasza domena. Nasze drzewa i krzewy powstają metodą szczepienia. Wkładamy w naszą produkcję wiele pracy i starań żeby spełnić wysokie wymagania naszych klientów. Wszystkie sprzedawane rośliny są świetnie ukorzenione, zdrowe i zadbane. Zachęcamy do sprawdzenia naszego asortymentu. Posiadamy wiele odmian jałowców. świerków, sosen, jodeł, czy cyprysików. Iglaki w formie piennej mają bardzo szerokie zastosowanie - sprawdzą się jako ozdoba rabaty, element dekoracyjny w grupowych nasadzeniach, soliter posadzony w eksponowanym miejscu czy ozdoba tarasu czy balkonu w donicy. Co ważne - zaletą roślin szczepionych na pniu jest mała ilość zabiegów pielęgnacyjnych, które musimy przy nich wykonywać. W przeciwieństwie do roślin formowanych, rośliny szczepione   mają określony kształt, rozmiar i pokrój, który kształtuje się naturalnie.