Rośliny szczepione na pniu

Jałowiec łuskowaty - FLOREANT - szczepiony na pniu 90-100cm - Juniperus squamata

Kod produktu: 88977
Producent: Szkółka Zacywilki
80,00
zł brutto

Jałowiec Floreant szczepiony na wysokim pniu to prawdziwa gratka w naszej ofercie. Bardzo ozdobne drzewko o przeznaczaniu zarówno do ogrodu, jak i na balkon czy taras. Kremowe wybarwienia igieł sprawiają wrażenie, jakby roślina kwitła. Wysokość pnia ok. 100cm, donica 5l.

szt.
Kup
Pojemnik: 5l
Wysokość sadzonki : szczepiona na wysokości ok. 100cm
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne
Mrozoodporność: 5A
PH Gleby: lekko kwaśny
Pokrój rośliny: płaskokulisty
Ubarwienie igieł: igły srebrzysto-niebieskie, kremowe fragmenty pędów

Jałowiec łuskowaty Floreant - forma szczepiona na pniu 90-110cm


Jałowiec łukowaty Floreant szczepiony na pniu o wysokości 90-110cm. Efektowne roślina o początkowo kulistym, a następnie płaskokulistym pokroju. Charakteryzuje się dwubarwnym kolorze igieł. Niebiesko - zielone igły mieszają się z kremowymi. Iglak wygląda jakby "zakwitł" - stąd jego nazwa.
Rośnie powoli - w wieku 10 lat osiąga 25cm wysokości i 50 cm szerokości. Wymiary docelowe to: 40cm wysokości i 1 m szerokości. Pędy gęsto upstrzone przez igły, które są miękkie w dotyku.
Nie ma specjalnych wymagań jeśli chodzi o glebę. Należy jednak pamiętać żeby stanowisko było nasłonecznione. Odczyn lekko kwaśny / obojętny.
Jałowiec Floreant w formie piennej to przyciągająca uwagę roślina którą warto posadzić w eksponowanym miejscu. Sprawdzi się jako element przydomowego ogródka, wielokolorowej rabaty, czy ogrodu skalnego. Świetnie prezentuje się także jako ozdoba posadzona w donicy.  

Zobacz także:

Wstecz

Drzewa i krzewy iglaste szczepione na paliku, iglaki w formie piennej

 

Rośliny iglaste szczepione na pniu w naszej szkółce roślin ozdobnych zajmują bardzo ważną pozycję. W sprzedaży posiadamy wiele odmian roślin w formie piennej.  Radzkie i kolekcjonerskie okazy, które nie łatwo spotkać w innych szkółkach i centrach ogrodniczych to nasza domena. Nasze drzewa i krzewy powstają metodą szczepienia. Wkładamy w naszą produkcję wiele pracy i starań żeby spełnić wysokie wymagania naszych klientów. Wszystkie sprzedawane rośliny są świetnie ukorzenione, zdrowe i zadbane. Zachęcamy do sprawdzenia naszego asortymentu. Posiadamy wiele odmian jałowców. świerków, sosen, jodeł, czy cyprysików. Iglaki w formie piennej mają bardzo szerokie zastosowanie - sprawdzą się jako ozdoba rabaty, element dekoracyjny w grupowych nasadzeniach, soliter posadzony w eksponowanym miejscu czy ozdoba tarasu czy balkonu w donicy. Co ważne - zaletą roślin szczepionych na pniu jest mała ilość zabiegów pielęgnacyjnych, które musimy przy nich wykonywać. W przeciwieństwie do roślin formowanych, rośliny szczepione   mają określony kształt, rozmiar i pokrój, który kształtuje się naturalnie.