Rośliny szczepione na pniu

Jałowiec rozesłany - KISHIOGIMA - juniperus procumbens - szczepiony na pniu 120cm

Kod produktu: 9800956
Producent: Szkółka Zacywilki
80,00
zł brutto

Jałowiec rozesłany Kishiogima szczepiony na pniu o wysokości 90-120cm. Efektowna odmiana o złocistym wybarwianiu małych, gęsto upstrzonych igieł. Rośnie powoli, osiąga wysokość ok 50cm i średnicę 100cm. 

szt.
Kup
Pojemnik: C5
Wysokość sadzonki : wysokość szczepienia - 90-120cm
Wysokość docelowa: korony - 50cm
Szerokość docelowa : korony - 100cm
Tempo wzrostu: roślina wolno rosnąca
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : słońce
Mrozoodporność: 6A - mrozoodporna
Ubarwienie igieł: zielono-żółta

Jałowiec rozesłany Kishiogima - szczepiony na pniu  - forma pienna

 

Jałowiec rozesłany Kisghiogima to stosunkowo nowa odmiana na polskim rynku. Prawdopodobny kraj pochodzenia to Japonia, natomiast w uprawie wprowadzona w Holandii od 20005r.
Charakteryzuje się powolnym wzrostem oraz niskim i płożącym pokrojem. Igły bardzo dekoracyjne o żółto zielonym wybarwieniu. Intensywny żółty kolor posiadają zwłaszcza młode wiosenne przyrosty, później stopniowo zielenieją. Są one bardzo gęsto zebrane na pędzie, ukośnie osadzone. Pędy krótkie i sztywne. .
Jałowiec Kishiogima preferuje słoneczne stanowiska, jest odporny na ostre promieni słońca. Tolerancyjny co do gleby i mrozoodporny. Preferowany odczyn - lekko kwaśny.
Jałowiec rozesłany Kishiogima w formie piennej polecany jest do małych ogródków przydomowych, na ogrody skalne, lub jako ozdoba do donicy. Świetny akcent kolorystyczny, który doskonale prezentuje się w eksponowanym miejscu rabaty, czy ogrodu.

Zobacz także:

Wstecz

Drzewa i krzewy iglaste szczepione na paliku, iglaki w formie piennej

 

Rośliny iglaste szczepione na pniu w naszej szkółce roślin ozdobnych zajmują bardzo ważną pozycję. W sprzedaży posiadamy wiele odmian roślin w formie piennej.  Radzkie i kolekcjonerskie okazy, które nie łatwo spotkać w innych szkółkach i centrach ogrodniczych to nasza domena. Nasze drzewa i krzewy powstają metodą szczepienia. Wkładamy w naszą produkcję wiele pracy i starań żeby spełnić wysokie wymagania naszych klientów. Wszystkie sprzedawane rośliny są świetnie ukorzenione, zdrowe i zadbane. Zachęcamy do sprawdzenia naszego asortymentu. Posiadamy wiele odmian jałowców. świerków, sosen, jodeł, czy cyprysików. Iglaki w formie piennej mają bardzo szerokie zastosowanie - sprawdzą się jako ozdoba rabaty, element dekoracyjny w grupowych nasadzeniach, soliter posadzony w eksponowanym miejscu czy ozdoba tarasu czy balkonu w donicy. Co ważne - zaletą roślin szczepionych na pniu jest mała ilość zabiegów pielęgnacyjnych, które musimy przy nich wykonywać. W przeciwieństwie do roślin formowanych, rośliny szczepione   mają określony kształt, rozmiar i pokrój, który kształtuje się naturalnie.