Rośliny szczepione na pniu

Świerk kłujący - BIAŁOBOK - szczepiony na pniu

Kod produktu: 847463
Producent: Szkółka Zacywilki
100,00
zł brutto

Świerk kłujący Białobok w formie piennej  szczepiony na pniu o wysokości 100-120cm). Efektowna roślina z biało-kremowym wiosennym przyrostem. Polecany do sadzenia w eksponowane miejsca.

szt.
Kup
Pojemnik: C5
Wysokość sadzonki : wysokość szczepienia - 90-120cm
Tempo wzrostu: roślina wolno rosnąca
Wymagania glebowe: przepuszczlana, żyzna, piaszczysta
Nasłonecznienie : słońce
Mrozoodporność: 4 - całkowicie mrozoodporna. Można sadzić w całej Polsce.
PH Gleby: odczyn lekko kwaśny
Pokrój rośliny: nieregularny / szeroko - stożkowy
Ubarwienie igieł: niebieskie / kremowo - białe przyrosty

Świerk Białobok - szczepiony na pniu - forma pienna

 

Świerk Białobok wszczepiony na pniu to prawdziwy rarytas który może stać się wizytówką Twojego ogrodu. Iglak z niebieskimi igłami, cechuje się kremowo-białym wiosennym przyrostem. O umiarkowanej sile wzrostu - po 10 latach osiąga 200cm wysokości i 120cm szerokości. Początkowy pokrój nieregularny,później staje się szeroko-stożkowy. W przypadku formy piennej warto wykonywać cięcie pielęgnacyjne w celu uzyskania pożądanej formy. 
Jest mało wymagający co do gleby. Ważne żeby podłoże było stosunkowo przepuszczalne, odczyn lekko kwaśny, stanowisko słoneczne.
Świerk klujący Białobok w formie piennej to efektowna ozdoba każdego ogrodu. Zasługuje na eksponowane miejsce, by móc cieszyć oko swoim efektownym kolorem przyrostów. Może być elementem rabaty, przydomowego ogródka czy ogrodu skalnego. Nie ma przeszkód do  posadzenia go w donicy.

Zobacz także:

Wstecz

Drzewa i krzewy iglaste szczepione na paliku, iglaki w formie piennej

 

Rośliny iglaste szczepione na pniu w naszej szkółce roślin ozdobnych zajmują bardzo ważną pozycję. W sprzedaży posiadamy wiele odmian roślin w formie piennej.  Radzkie i kolekcjonerskie okazy, które nie łatwo spotkać w innych szkółkach i centrach ogrodniczych to nasza domena. Nasze drzewa i krzewy powstają metodą szczepienia. Wkładamy w naszą produkcję wiele pracy i starań żeby spełnić wysokie wymagania naszych klientów. Wszystkie sprzedawane rośliny są świetnie ukorzenione, zdrowe i zadbane. Zachęcamy do sprawdzenia naszego asortymentu. Posiadamy wiele odmian jałowców. świerków, sosen, jodeł, czy cyprysików. Iglaki w formie piennej mają bardzo szerokie zastosowanie - sprawdzą się jako ozdoba rabaty, element dekoracyjny w grupowych nasadzeniach, soliter posadzony w eksponowanym miejscu czy ozdoba tarasu czy balkonu w donicy. Co ważne - zaletą roślin szczepionych na pniu jest mała ilość zabiegów pielęgnacyjnych, które musimy przy nich wykonywać. W przeciwieństwie do roślin formowanych, rośliny szczepione   mają określony kształt, rozmiar i pokrój, który kształtuje się naturalnie.