Sosny

Sosny pochodzące z naszej szkółki roślin ozdobnych znajdą szerokie zastosowanie  w każdym ogrodzie. W ofercie posiadamy wiele odmian sosny górskiej/kosodrzewiny (karłowate), sosny egzotyczny takie jak himalajska czy pochodzące z Europy - pospolite czy bośniackie.  Ozdobne sosny mogę rosnąć w ogrodach skalnych, być świetną  ozdobą tych urządzonych w stylu orientalnym, lub sprawdzą się jako urozmaicenie wielobarwnej rabaty. W naszej szkółce roślin ozdobnych metodą szczepienia rozmnażam wiele cennych, wręcz kolekcjonerskich odmian sosny. Wszystkie sprzedawane przez nas drzewka pochodzą z uprawy doniczkowej, posiadają zamknięty układ korzeniowy i dzięki temu możemy dać Państwu gwarancję szybkiego wzrostu zakupionej rośliny. 

Sosna górska - ROSITECH - Pinus mugo

Kod produktu: 98123
Producent: Szkółka Zacywilki
80,00
zł brutto

Sosna górska Rositech to karłowa odmiana, która przybiera płaskokulisty pokrój, a jej wysokość nie przekracza 100cm. Cechą charakterystyczną jest złocisto żółte wybarwienie młodych igieł. 

szt.
Kup
Pojemnik: C5
Wysokość sadzonki : 30cm
Wysokość docelowa: 50-100cm
Szerokość docelowa : 100cm
Tempo wzrostu: wolno rosnący
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne
Mrozoodporność: 4 - całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: roślina jest tolerancyjna względem pH gleby
Pokrój rośliny: płaskokulisy
Ubarwienie igieł: zielone / żółto-złociste

Sosna Górska Rositech - kompaktowa odmiana o żółtych przyrostach

 

Kosodrzewina Rositech to kompaktowa odmiana sosny, która w trakcie rocznym charakteryzuje się przyrostami do 10cm. Pomimo stosunkowo wolnego wzrostu jest to roślina, która stanie się nie lada ozdobą w każdym miejscu, w którym posadzilibyśmy także typową sosnę górską. 

Sosna Rositech to szczególna roślina ozdobna, która wyróżnia się od innych kosodrzewin:

 

· Kompaktowymi rozmiarami- rozmiary docelowe: >1m średnicy korony,

· Złoto-żółtymi przyrostami - ogromna zaleta, która wyróżnia ją od innych górskich sosen i doskonale kontrastuje ze starszymi igłami.

 

Gdzie najlepiej posadzić sosnę górską Rositech?

Sosna kosodrzewina Rositech doskonale sprawdzi się w miejscach, gdzie posadzilibyśmy zwykłe odmiany górskiej sosny. Jej kompaktowe wymiary sprawiają, że doskonale sprawdzi się w nawet w małych ogrodach, w których roślina o niezbyt dużych wymiarach doskonale sprawdzi się jako kosodrzewina ozdobna. Dwukolorowa sosna górska Rositech doskonale poradzi sobie nawet w gorszej jakości glebach. Jest w pełni mrozoodporna, a ponadto odporna na susze. Górska sosna Rositech najlepiej rosnąć będzie w jasnych miejscach, kiedy to na nią padać będą rozproszone promienie słoneczne.

 

Zastosowanie:

Sosna górska Rositech elegancko ozdobi:

  • Przydomowe ogrody
  • Skalniaki
  • Donice na tarasach i balkonach
  • Wrzosowiska

Zobacz także:

Wstecz