Sosny gęstokwiatowe ( Pinus densiflora)

Sosna gęstokwiatowa - RAINBOW - Pinus densiflora

Kod produktu: 94812
Producent: Szkółka Zacywilki
60,00
zł brutto

Sosna gęstokwiatowa Rainbow to barwna odmiana, szczególnie ozdobna latem. Zielone igły posiadają złote przebarwienia, które są bardzo intensywne. Pokrój krzaczasty, wzrost powolny. 

szt.
Kup
Pojemnik: C5
Wysokość sadzonki : 40-50cm
Wysokość docelowa: 200-300cm
Tempo wzrostu: o umiarkowanej sile wzrostu
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne
Mrozoodporność: 6
PH Gleby: odczyn lekko kwaśny
Pokrój rośliny: krzaczasty, rozłożysty
Ubarwienie igieł: zielono - złote, pstre

Sosna gęstokwiatowa Rainbow 

- odmiana, której igły mają złociste przebarwienia

 

Sosna gęstokwiatowa Rainbow to wolno rosnąca odmiana ze złocistymi przebarwieniami na igłach. Jest to niskie drzewo o powolnym tempie wzrostu i rozłożystym pokroju. Osiąga około 2-3 m wysokości. Przyrasta około 10- 15 cm rocznie. Jest to roślina zimozielona. Jej igły są zebrane po 2 w pęczku i posiadają zielone zabarwienie z wyraźnymi poprzecznymi przebarwieniami w kolorze żółto-kremowym, które w okresie zimy mogą nabrać czerwonej barwy. Złociste przebarwienia na igłach są wyraźniejsze i żywsze niż u innych odmian tego typu. Sosna Rainbow jest dość łatwa w uprawie. Dobrze rośnie prawie na każdej przeciętnej, ale dobrze zdrenowanej i przepuszczalnej glebie ogrodowej. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, zacisznych i osłoniętych od wiatru. Idealnie sprawdzi się w ogrodach przydomowych, do tworzenia barwnych, kontrastowych kompozycji z roślinami iglastymi, do sadzenia na skalniakach i wrzosowiskach.

Zobacz także:

Wstecz

Sosna gęstokwiatowa - szczepione odmiany Pinus densiflora w ofercie szkółki roślin

 

Sosny gęstokwiatowe to drzewa, które w naturze występują na terenie Chin, Japonii, półwyspu koreańskiego i południowo-wschodniej Rosji. W Polsce zimuje na terenie całego kraju. Charakteryzuje się stosunkowo długimi igłami, zebranymi po 2 w pęczku oraz parasolowatą koroną. Sosna gęstokwiatowa stanowi klasyczny element ogrodu japońskiego.

W naszej ofercie staramy się rozmnażać metodą szczepienia najbardziej wartościowe odmiany sosny gęstokwiatowej. W naszej ofercie znajdują się karłowe sosny gęstokwiatowe jak Jane Kluis oraz te o kolorowych igłach jak Oculus Draconis czy Rainbow. Ciekawą propozycją jest również płacząca odmiana sosny gęstokwiatowej - Pinus densiflora Pendula. Stale rozszerzamy ofertę o nowości, dlatego nie zabraknie również ciekawych roślin, które zainteresują kolekcjonerów. Polecamy sosny gęstokwiatowe nie tylko wielbicielom ogrodów w japońskim stylu.