Żywotniki - thuje

Żywotnik zachodni - DANICA - Thuja occidentalis

Kod produktu: 1717
Producent: Szkółka Zacywilki
10,00
zł brutto

Tuja - żywotnik zachodni DANICA to roślina ceniona ze względu na idealnie kulisty kształt. Zimozielona, świetnie nadaje się na niskie żywopłoty i szpalery. Sprzedawana w donicy C2, wysokość ok. 30cm. Doskonale ukorzeniona - gwarancja przyjęcia.

szt.
Kup
Pojemnik: C3
Wysokość sadzonki : 30-40cm
Wysokość docelowa: 50cm
Szerokość docelowa : 50cm
Tempo wzrostu: roślina wolnorosnąca (miniatura)
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa
Nasłonecznienie : słońce , półcień
Mrozoodporność: 5A - całkowicie mrozoodporna. Można sadzić w całej Polsce.
PH Gleby: roślina jest tolerancyjna względem pH gleby.
Pokrój rośliny: kulisty
Ubarwienie igieł: zielone cały rok

Thuja DANICA - idelana, zielona kula do Twojego ogroduThuja „Danica” jest odmianą jałowca zachodniego. Ładny, regularny pokrój kuli to główna cecha tej rośliny. Krzew zimozielony, nie wymagający kształtowania za pomocą nożyc. Gdy jednak zdecydujemy się na przycinanie możemy mu nadać kształt wręcz idealny. Najlepszy czas na formowanie tej rośliny to kwiecień, maj, czerwiec.
„Danica” rośnie powoli. Po 10 latach osiąga szerokość 50cm, przy czym jest szersza niż wyższa. Przyrost roczny wynosi ok. 5cm rocznie.
Żywotnik posiada miękkie łuski w kolorze ciemnej zieleni. W czasie zimy przebarwiają się one na lekko brunatny kolor, by wiosną powrócić do pięknej zieleni.
 Najlepsze stanowiska dla tej rośliny to miejsca słoneczne lub półcień. Jeśli chodzi o rodzaj gleby to odmiana „Danica” należy do niewybrednych. Dobrze toleruje odczyn zasadowy czyli ziemię wapienną. Idealne podłoże to przepuszczalne, żyzne.
 Ze względu na płytki system korzeniowy w czasie suszy roślinę należy regularnie podlewać. Zapewnienie odpowiedniej ilości wilgoci możemy osiągnać także przez ściółkowanie korą, zrębkami lub szyszkami. Płytki system korzeniowy ma też pozytywny aspekt, ponieważ thuje można sadzić i przesadzać nawet w starszym wieku. Jako odmiana żywotnika zachodniego może zostać zaatakowany przez misecznika tujowca.
 „Danica” w sam raz nadaje się do przydomowych ogrodów, na rabaty mieszane lub do pojemników. Zjawiskowo wygląda posadzona wzdłuż ścieżek. Tworzy wówczas piękny, zielony szpaler. Bardzo dobrze komponuje się w nowoczesnych kompozycjach wraz ze zwiewnymi trawami.

 

 

thuja danica tuja kulista

 

Transport roślin - przy zamówieniach powyżej 1000zł - GRATIS w promieniu maks. 100km

Szkółka Zacywilki oferuje transport zakupionego materiału roślinnego, który w przypadku zamówień powyżej 1000zł jest darmowy. Warunkiem koniecznym jest w tym wypadku odległość do punktu docelowego nie przekraczająca 100km. W innych przypadkach koszt dowozu roślin jest wyceniany indywidualnie i zależy głownie od długości trasy.

W przypadku zamówień na odległość zapewniamy profesjonalną opiekę sprzedażową. Zapytania prosimy kierować na adres e-mail - kontakt@szmaragdoweogrody.pl, lub nr tel 665 778 244. Podsyłamy dodatkowe zdjęcia, oraz udzielamy wyczerpujących odpowiedzi na pytania dotyczące naszego materiału roślinnego.

Zobacz także:

Wstecz

Sprzedaż thuji - bezpośrednio od gospodarstwa szkółkarskiego

Żywotnik zachodni (thuja) to jedna z najbardziej rozpowszechnionych roślin ozdobnych w naszym otoczeniu. Można je spotkać praktycznie wszędzie. Doskonale sprawdzają się jako żywopłot, na szpaler, do nasadzeń rabatowych, do donic, na cmentarze czy parki miejskie. Thuja to roślina bardzo odporna i łatwa w uprawie. Thuja świetnie zanosi zanieczyszczenie powietrza, nie straszny jej mróz, można ją dowolnie przycinać i formować. Z racji płytkiego systemu korzeniowego, należy pamiętać jedynie o regularnym podlewaniu w czasie suszy

Bogactwo odmian thuji w sprzedaży

Występują żywotniki o pokroju kulistym, stożkowatym czy kolumnowym. O kolorze łusek zielonym, lub delikatnie przebarwiające się na złoty czy brązowy kolor. Najpopularniejszą odmianą thuji jest prawdopodobnie Smaragd wykorzystywany zwłaszcza na żywopłoty i szpalery. Często można spotkać w naszym otoczeniu również thuje Barbant, Suknist czy Columna. Z thuj o kulistym pokroju przeważają odmiany takie jak Danica, Hoseri, Teddy, czy Golden Globe.

Sadzonki thuji - podstawa to rozwinięty system korzeniowy

W naszej szkółce roślin ozdobnych sprzedajemy jedynie sadzonki thuji  z rozwiniętym układem korzeniowym. Kupując u nas drzewko masz gwarancję szybkiego i zdrowego wzrostu. Nasze rośliny można sadzić w grunt przez cały sezon od marca do listopada. Ponadto nasze thuje są przystosowane  do polskich warunków klimatycznych, pozbawione chorób oraz grzybów.

Sprzedaż tuji - gospodarstw szkółkarskie - województwo łódzkie

Szkółka roślin zaprasza klientów z województwa łódzkiego i okolic. Prowadzimy dystrybucje tuji i innych drzew oraz krzewów ozdobnych na terenie takich miast i miejscowości jak Łódź, Skierniewice, Łowicz, Brzeziny, Głowno, Stryków, Koluszki, Andrespol, Zgierz i Pabianice. Oferujemy również transport zakupionego materiału roślinnego, w tym thuji. Zapraszamy w tym celu do kontaktu z działem sprzedaży naszej szkółki roślin.