Choina (tsuga)

Chwilowy brak

Choina kanadyjska - FANTANA - Tsuga canadensis

Kod produktu: 7839201
30,00

Choina kanadyjska Fantana to karłowa odmiana o luźnym i zwisłym pokroju. Po 10 latach dorasta do 2m wysokości i do 2-3m szerokości. Igły są drobne, spłaszczone, na zewnątrz błyszczące, na spodzie szarawe, ciemnozielone. Preferuje żyzne podłoża, raczej wilgotne i lekko kwaśne. Miejsca osłonięte i półcieniste. Polecany do ogrodów przydomowych i na wrzosowiska.

Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C3
Wysokość po 10 lat. : 1,5-2m
Szerokość po 10 lat. : 2-3m
Tempo wzrostu: karłowa - wolnorosnąca
Wymagania glebowe: przepuszczalna, żyzna, próchnicza
Nasłonecznienie : półcień
Mrozoodporność: 6a
PH Gleby: lekko kwaśna
Pokrój rośliny: krzaczasty, luźny, zwisły
Ubarwienie igieł: ciemnozielone
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna, wilgotna

Choina kanadyjska Fantana

luźna odmiana o przewieszających pędach

 

Choina kanadyjska Fantana to odmiana wyselekcjonowana w Stanach Zjednoczonych w 1965 roku. Rośnie powoli tworząc formy o luźnym pokroju z przewieszającymi końcami pędów. Po 10 latach może osiągać do 2m wysokości i ponad 2m szerokości. Igły są drobne, spłaszczone, ciemnozielonego koloru - błyszczące na zewnątrz i szare na spodzie.

 

Choina kanadyjska Fantana wymaga żyznych i wilgotnych gleb o lekko kwaśnym odczynie kwasowości. Stanowisko dodatkowo powinno być półcieniste lub słoneczne. Jest mrozoodporna, okrywać jedynie najmłodsze egzemplarze.

 

Choina kanadyjska Fantana polecana jest do ogrodów przydomowych, na wrzosowiska. Można stosować jako soliter w niewielkich ogrodach.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Choina kanadyjska - FANTANA - Tsuga canadensis
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

CHOINA (TSUga) bogata oferta tsuga canadensis w ofercie szkółki roślin

Choiny to cenne drzewa długowieczne zazwyczaj rozmnażające się przez wysiane nasiona, często również szczepione dla uzyskania ozdobnych egzemplarzy. W ofercie naszej szkółki znaleźć można sadzonki ozdobne choiny płaczącej, płożącej, rozłożystej o zabarwieniu od zieleni po biel. Ze względu na swój powolny wzrost choiny mogą ozdobić każdy ogród. Polecamy je na skalniaki, wrzosowiska czy jako solitery. Choiny kanadyjskie mają najszersze zastosowanie ze względu na mnogość jej odmian (ponad 250).  Nasza szkółka oferuje odmiany kolekcjonerskie choin. Wszystkie sadzonki uprawiamy w pojemnikach, mają dobrze rozwinięty system korzeniowy i są wolne od szkodników i chorób.