Choina (tsuga)

Choina kanadyjska - Tsuga canadensis

Kod produktu: 1224322
22,00

Choina kanadyjska to zimozielona roślina iglasta, która jest świetną alternatywą na żywopłoty dla thuji oraz cisów. Sprawdza się szczególnie w zacienionych miejscach, jest mrozoodporna oraz wytrzymała na niesprzyjające warunki. Dobrze znosi cięcie oraz formowanie. Nie łysieje od spodu.  

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C3
Wysokość sadzonki : 30cm
Wysokość po 10 lat. : 200cm
Szerokość po 10 lat. : 100cm
Wysokość docelowa: powyżej 10m
Tempo wzrostu: silnie rosnąca, roczny przyrost ok. 20cm
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : cień, półcień, słońce
Mrozoodporność: całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: lekko kwaśna, kwaśna
Pokrój rośliny: szerokostożkowy
Ubarwienie igieł: zielone, krótkie
Wymagania wodne: podłoże wilgotne

Choina kanadyjska 

- alternatywa dla żywopłotów z thujiChoina kanadyjska to roślina iglasta, która coraz częściej znajduje zastosowanie w naszych ogrodach jako formowany, lub wolno rosnący żywopłot. Do jej atrybutów wyróżniających ją na tle innych iglaków należą: 

 

- Tolerancja nawet bardzo dużego zacienienia (choina kanadyjska dużo lepiej radzi sobie w cieniu  niż cis). Roślina może rosnąc także w półcieniu oraz w stanowisku nasłonecznionym (choć może się zdarzyć że mocniejsze promienie słoneczne mogą przypalać roślinę). 

 

 

- Igły charakteryzują się żywą jasnozieloną barwą przez cały rok. Utrzymują się one przez zimę - choina kanadyjska jest świetną alternatywą dla innych zimozielonych roślin stosowanych na żywopłot jak np thuje.

 

- Roślina w polskich warunkach rośnie wolniej niż w naturalnym środowisku (Ameryka Pn.), ale za to zachowuje zwarty kształt. Co ważne choiny kanadyjskie nie łysieją od spodu Dobrze znoszą cięcie i formowanie. Najlepiej wszystkie korekty przeprowadzać latem - przycinać czubki roślin oraz usuwać boczne pędy psujące równą formę. 

 

- Choina kanadyjska lubi wilgotne podłoże (choć nie bagniste). Najlepiej rośnie na glebach o odczynie lekko kwaśnym i kwaśnym, choć poradzi sobie także na glebie o obojętnym pH. Podłoże najlepiej żeby było próchnicze oraz żyzne. 

Zapytaj o hurtowe ilości

Ta roślina może występować w większych ilościach. Jesteś zainteresowany hurtowym zakupem wyślij zapytanie, a my przygotujemy wycenę.

Nazwa produktu:
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Uwagi (np. oczekiwana ilość):
Przepisz kod z obrazka:
token

Zapytaj o większy egzemplarz

Ta roślina może występować w sprzedaży w większych rozmiarach. Jeśli jesteś zainteresowany, wyślij nam zapytanie, a my sprawdzimy czy posiadamy starsze okazy i odeślemy Ci odpowiedź.

Nazwa produktu:
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Uwagi (np. oczekiwana wysokość lub wiek):
Przepisz kod z obrazka:
token

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Choina kanadyjska - Tsuga canadensis
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

CHOINA (TSUga) bogata oferta tsuga canadensis w ofercie szkółki roślin

Choiny to cenne drzewa długowieczne zazwyczaj rozmnażające się przez wysiane nasiona, często również szczepione dla uzyskania ozdobnych egzemplarzy. W ofercie naszej szkółki znaleźć można sadzonki ozdobne choiny płaczącej, płożącej, rozłożystej o zabarwieniu od zieleni po biel. Ze względu na swój powolny wzrost choiny mogą ozdobić każdy ogród. Polecamy je na skalniaki, wrzosowiska czy jako solitery. Choiny kanadyjskie mają najszersze zastosowanie ze względu na mnogość jej odmian (ponad 250).  Nasza szkółka oferuje odmiany kolekcjonerskie choin. Wszystkie sadzonki uprawiamy w pojemnikach, mają dobrze rozwinięty system korzeniowy i są wolne od szkodników i chorób.