Cyprysiki szczepione na pniu (Chamaecyparis grafted on the stump)

Brak zdjęcia
Chwilowy brak

Cyprysik Lawsona - PEARLY SWIRLS - szczepiony na pniu ok. 100cm Chamaecyparis lawsoniana

Kod produktu: 2313
150,00

Cyprysik Lawsona Pearly Swirls na paliku to odmiana o powolnym wzroście i ciekawym wybarwieniu igieł. W wersji piennej tworzy ciekawe nieregularne formy niewielkich rozmiarów - po 10 latach do 70-80cm średnicy. Łuski mają zieloną barwę z charakterystycznymi biało-kremowymi przebarwieniami. Lubi gleby przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne. Polecana do niewielkich ogrodów, na rabaty czy do pojemników.

Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C5
Wysokość sadzonki : wysokośc szczepienia ok. 1m
Wysokość po 10 lat. : korona ok 0,5-1m
Szerokość po 10 lat. : korona ok 0,5-1m
Tempo wzrostu: karłowa - wolnorosnąca
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne, półcień
PH Gleby: lekko kwaśna
Pokrój rośliny: krzaczasty, rozłożysty, nieregularny
Ubarwienie igieł: zielone, kremowo-białe
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna

Cyprysik Lawsona Pearly Swirls w wersji piennej

odmiana o nieregularnym pokroju i kremowo-białych przebarwieniach

 

Cyprysik Lawsona Pearly Swirls szczepiony na pniu to iglak o niebanalnym wyglądzie. Charakteryzuje się oryginalnym wybarwienieniem łusek - zielonym z kremowo-białymi przebarwieniami. Ma nieregulany, krzaczasty wygląd. Rośnie powoli osiągając około 0,5-1m średnicy po 10 latach. Igły są zimozielone.

 

Cyprysik Lawsona Pearly Swirls na paliku najlepiej rozwija się na podłożu żyznym, przepuszczalnym o umiarkowanym stopniu wilgotności. Odczyn gleby najlepiej lekko kwaśny. Lubi słoneczne stanowiska (ewentualnie półcieniste).

 

Cyprysik Lawsona Pearly Swirls na pniu to ciekawy iglak, który znajdzie zastosowanie na rabatach w kompozycjach z niższymi roślinami. Może z powodzeniem być stosowany także w ogrodach skalnych czy wrzosowiskach. Dzięki niewielkim rozmiarom możliwa uprawa pojemnikowa.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Cyprysik Lawsona - PEARLY SWIRLS - szczepiony na pniu ok. 100cm Chamaecyparis lawsoniana
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Wstecz

Cyprysiki szczepione na pniu - szczepione odmiany Chamaecyparis w ofercie szkółki roślin


Cyprysiki na pniu to zazwyczaj niskie drzewa lub krzewy o zimozielonych łuskach. Cenione za bardzo ozdobny charakter, choć niezbyt często spotykane w naszych ogrodach. Karłowaty pokrój sprawia, że chętnie są wykorzystywane do nasadzeń w donicach, jako ozdoba trasów i balkonów. Cyprysik na pniu to roślina ozdobna, ale również wymagająca zabiegów pielęgnacyjnych. Niektóre odmiany z racji braku dostatecznej mrozoodporności, należy przykrywać agrowłókniną lub otaczać innymi roślinami. Należy również pamiętać o regularnym podlewaniu w czasie suszy. Zadbana i odżywiona roślina odwdzięczy nam się bardzo piękną - orientalną ozdobą każdego ogrodu. Cyprysika na pniu można wykorzystać na niskie szpalery, posadzić w donicy, na skalniaku czy upiększyć rabatę. Polecamy sadzonki cyprysika na pniu z naszej szkółki - gwarantujemy, że to zadbane i świetnie ukorzenione roślinki. W naszej ofercie znajdziecie np. Cyprysika Nana Gracilis na pniu czy Cyprysik Lawsona Filip Golden Tears szczepiony na pniu. Cyprysy na paliku dodadzą uroku każdemu ogrodowi w japońskim stylu. Mogą stać się również ozdobą na tarasach czy balkonach.