Jaśminowce (philadelphus)

Jaśminowiec wonny - AUREUS - Philadelphus coronarius

Kod produktu: 097755
Producent: Szkółka Zacywilki
22,00

Jaśminowiec wonny AUREUS to odmiana tej popularnej rośliny cechująca się żółtym wybarwieniem liści. Kwiaty biało-kremowe, intensywnie pachnące - pojawiają się w na przełomie maja i czerwca. W sprzedaży bardzo dobrze ukorzeniona sadzonka.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C3
Wysokość sadzonki : 50-60cm
Wysokość docelowa: 200cm
Szerokość docelowa : 150cm
Tempo wzrostu: o umiarkowanym wzroście
Wymagania glebowe: piaszczysto-gliniasta, przeciętna, przepuszczalna, żyzna
Nasłonecznienie : słońce , półcień
Pokrój rośliny: wyprostowany, krzaczasty
Ubarwienie liści: żółte
Pora kwitnienia : maj-czerwiec
Kolor kwiatów: białe

Jaśminowiec wonny Aureus

- krzew o dekoracyjnych, jasno-żółtych liściach

 

Jaśminowiec wonny Aureus to chętnie wybierana odmiana o żółtym wybarwieniu liści. Świetny jako akcent kolorystyczny, który dodatkowo zachwyca wonią kwiatów. Pokrój krzaczasty, z czasem jaśminowiec osiąga 2m wysokości oraz ok. 1,5m szerokości. Liście wiosną jasnożółte, latem  zielonożółte, jajowate, drobno ząbkowane. Kwiaty kremowo-białe, dość duże - ok 3cm średnicy - pojawiają się na przełomie maja i czerwca. Co ważne również intensywnie pachną, tak jak w przypadku klasycznych odmian jaśminowca.


Roślina nie ma silnych wymagań glebowych - urośnie na glebach piaszczystych, gliniastych czy żyznych. Preferowane pH od lekko kwaśnego po zasadowe. Stanowisko słoneczne, lub półcieniste. Roślina dobrze znosi suszę, jest mrozoodporna i wytrzymała na zanieczyszczenie powietrza. Dobrze znosi przesadzanie. Należy pamiętać że co 3-4 lat warto dokonać radykalnego cięcia krzewu w celu odmłodzenia. Zabiegi pielęgnacyjne dokonujemy po kwitnieniu.

 

Philadelphus coronarius Aureus to cenna roślina  nie tylko w porze kwitnienia, której walory dekoracyjne w postaci żółtych liści ubarwią przydomowy ogród czy park miejski.  Kolejną zaletą jest przyjemny zapach kwiatów, który dodatkowo pomoże nam się zrelaksować i odpocząć w ogrodzie. 

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Jaśminowiec wonny - AUREUS - Philadelphus coronarius
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Jaśminowiec - odmiany Philadelphus w ofercie szkółki roślin - sprzedaż wysyłkowa roślin - sprzedaż stacjonarna roślin - ceny sadzonki jaśminowca


Jaśminowiec  to rodzaj krzewów liściastych obejmujący nawet 60-70 gatunków. Często bywa mylomy z jaśminowcem doniczkowym (łac. Jasminum - jaśminem) - to zazwyczaj jaśmin pnący pochodzący z zupełnie innej rodziny. Najbardziej popularne i lubiane gatunki w Polsce to jaśminowiec wonny, jaśminowiec Lemoine'a, jaśminowiec omszony, jaśminowiec wielkokwiatowy czy jaśminowiec plamisty. Jaśminowiec odmiany cenione w ogrodach to m.im. jaśminowiec Snowbelle - odmiana o pełnych, licznych i pachnących kwiatach i kompaktowych rozmiarach, jaśminowiec wonny - odmiany Aureus - o żółtych liściach, Variegatus - o zielono białych liściach, Virginial - zwany jaśminowcem panieńskim o szybkim wzroście i łatwej uprawie, jaśminowiec Biały Karzeł - krzew o kompaktowym pokroju. Cięcie jaśminowca wykonujemy po kwitnieniu średnio co 2-3 lata. Uprawa jaśminowca nie jest zbyt trudna - polega na podlewaniu krzewu w suche i gorące dni. Największą odobą są kwiaty jaśminowca - większość pięknie pachnie, wabi owady i bogato pokrywa krzewy. Co zrobić jeśli jaśminowiec nie kwitnie - należy pamiętać żeby nie miał zbyt mokro, cięcie było przeprowadzane w odpowiedniej porze  i żeby nie był zbyt mocno nawożony, czasem pomaga podcięcie korzeni szpadlem.