Jodła kalifornijska / jednobarwna (Abies concolor)

Jodła kalifornijska (jednobarwna) - WINTERGOLD - Abies concolor

Kod produktu: 1230098
80,00

Jodła kalifornijska Wintergold to kolejne drzewko w naszej ofercie, które zmienia kolorystykę igieł wraz z nadchodzącymi chłodniejszymi miesiącami. Toleruje przymrozki oraz jest mało wymagająca. Polecana do większych ogrodów, jako efektowny akcent kolorystyczny. 

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C5
Wysokość sadzonki : 70cm
Wysokość po 10 lat. : 150cm
Szerokość po 10 lat. : 100cm
Wysokość docelowa: 15m
Szerokość docelowa : 10m
Tempo wzrostu: szybko rosnący
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : stanowsiko słoneczne
Mrozoodporność: 5A - całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: roślina jest tolerancyjna względem pH gleby
Pokrój rośliny: nieregularny -> stożkowaty
Ubarwienie igieł: zielone -> żółte (od października do marca)

Jodły kalifornijska Wintergold - drzewko o wyjątkowym i oryginalnym zabarwieniu

 

Wintergold to odmiana jodły kalifornijskiej, która wyróżnia się nieco wolniejszym wzrostem, ale także wyjątkowym zabarwieniem igieł. Jej roczny przyrost to około 20 cm, a docelowo jej wysokość sięga od 10 do nawet 15 metrów. Jodła Wintergold jest pokryta długimi, miękkimi igłami o długości około 4-7 cm. Tworzą one bardzo ciekawy, szerokostożkowy pokrój, który ozdobi nie jeden ogród czy wrzosowisko. W okresie letnim są one żółtozielone, natomiast wraz z przychodzącą zimą możemy zauważyć ich złoty odcień.

 

Wintergold - wyjątkowo światłolubna odmiana jodły kalifornijskiej

 

Jodły kalifornijska Wintergold najbardziej preferuje nasłonecznione miejsca, w których efektowne się wybarwia i utrzymuje swój zwarty pokrój. Jest to również bardzo tolerancyjne drzewko, które poradzi sobie zarówno z zanieczyszczonym powietrzem, niedoborem wody, czy słabej jakości glebą. Najlepiej i najszybciej urośnie jednak na żyznych glebach i umiarkowano wilgotnej glebie. Jodła Wintergold to mrozoodporna roślina, która spokojnie przetrwa wiosenne i jesienne przymrozki oraz chłodne zimy.

Jodła kalifornijska Wintergold w okresie zimowym okazuje swoje najpiękniejsze i najbardziej efektowne oblicze. Świetnie sprawdzi się w miejscach, w których reszta roślinności w tej porze będzie zapadać w powolny, zimowy sen. Wtedy nasze drzewko w pełni ukaże swoje efektowne i piękne oblicze.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Jodła kalifornijska (jednobarwna) - WINTERGOLD - Abies concolor
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Jodła kalifornijska, jodła jednobarwna - szczepione odmiany Abies concolor w ofercie szkółki roślin


Jodła kalifornijska inaczej jodła jednobarwna to gatunek pochodzący z górskich części środkowej Ameryki Północnej (Kalifornia, Utah i Kolorado). Porasta wysokości do 3500 m n.p.m. Rośnie dosyć szybko osiągając od 20 do 40m wysokości, tworzy wąskostożkowe formy. Do najważniejszych wymagań tego gatunku należy zapewnienie słonecznego stanowiska. Jodła jednobarwna występuje w wielu ozdobnych odmianach. Do popularnych należą między innymi Abies concolor Wintergold - zimą przybierająca złociste odcienie, Abies concolor Violacea - o srebrzystych igłach i dużych rozmiarach, Abies concolor Compacta - niskie drzewko o przyroście rocznym do 10cm i szarozielonych igłach. W naszej szkółce posiadamy jeszcze inne dekoracyjne odmiany jodły. Wszystkie sadzonki pochodzą z uprawy pojemnikowej i zazwyczaj rozmnażane są przez szczepienie. Rośliny są dobrze ukorzenione, o dobrej kondycji zdrowotnej, wolne od szkodników. Z powodzeniem odnajdą się w większych ogrodach i parkach, polecamy sadzić je jako samotnik na trawniku.