Krzewuszki (weigela)

Krzewuszka cudowna - NANA VARIEGATA - Weigela florida

Kod produktu: 9853666
Producent: Szkółka Zacywilki
22,00

Krzewuszka cudowna Nana Variegata to przede wszystkim dekoracyjne zielono-kremowe liście oraz różowe, dzwonkowate kwiaty. Jej pora kwitnienia to czerwiec. W spfrzedaży ukorzeniona sadzonka w pojemniku C2/C3.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Wysokość docelowa: OK 1,5m
Szerokość docelowa : ok 1,5m
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa
Nasłonecznienie : słońce/półcień
Mrozoodporność: 5B
PH Gleby: roślina tolerancyjna
Pokrój rośliny: krzaczasty
Ubarwienie liści: zielone , z kremową obwódką
Pora kwitnienia : maj/czerwiec
Kolor kwiatów: jasnoróżowe

Krzeuszka cudowna Nana Variegata 

- znana z ozdobnych liści
Krzewuszka NANA Variegata to mocny, szeroko rozłożysty krzew , dorastający do około 2,5 m wysokości i znacznie większej szerokości. Posiada luźny pokrój i wyprostowane pędy.  Jej liście są sezonowe , o szarozielonym zabarwieniu z wąskim żółto - białym marginesem, przez co wyglądają niezwykle dekoracyjnie i efektownie. Posiada dzwonkowate, blado różowe kwiaty, o długości około 4 cm. Kwiaty wyrastają w kątach liści po kilka sztuk lub pojedynczo. Preferuje słoneczne stanowisko, do lekko cienistego. Najlepiej rośnie  na wilgotnych, przepuszczalnych oraz zasobnych glebach. Jest tolerancyjna pod względem pH: od kwaśnego po słabo zasadowy. Odmiana ta dobrze znosi przesadzanie i przycinanie, które należy wykonać po kwitnieniu. Jest to odmiana mrozoodporna, ale w szczególnie mroźne zimy, niestety przemarza. Roślina rzadko atakowana jest przez choroby czy szkodniki. Świetnie prezentuje się sadzona pojedynczo , a także w grupach oraz na rabatach. Równie dobrze wygląda w kontrastowych zestawieniach kolorystycznych. Idealnie wkomponuje się w małe jak i duże ogrody, a także żywopłoty. 

 krzewuszka cudowna variegata

 

 

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Krzewuszka cudowna - NANA VARIEGATA - Weigela florida
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Krzewuszka - odmiany Weigela florida w ofercie szkółki roślin - sprzedaż wysyłkowa roślin - sprzedaż stacjonarna roślin - ceny sadzonki krzewuszki


Krzewuszki to rodzaj obejmujący 9 gatunków roślin o ciekawym kwitnieniu. W Polsce do najchętniej sadzonych gatunków należy krzewuszka cudowna. Każda z odmian charakteryzują się innymi cechami charakterystycznymi. Krzewuszka odmiany ozdobne oferowane przez naszą szkółkę to między innymi mianiaturki jak All Summer Red, All Summer Peach, Minor Black, Monet czy My Monet Sunset, odmiany o ozdobnych liściach: purpurowa Alexandra, pstre Nana Variegata, Magical Rainbow czy żółta Aurea. Pielęgnacja i uprawa krzewuszki nie przysparza problemów nawet początkującemu ogrodnikowi. Są to krzewy o niewielkich wymaganiach glebowych i wilgotnościowych. Można je sadzić w słońcu lub półcieniu. Odmiany miniaturowe krzewuszek doskonale nadają się uprawy w donicach. Swoje prawdziwe piękno krzewuszki ukazują podczas kwitnienia od maja. Krzewy są wtedy bogato pokryte różnobarwnymi, dzwonkowatymi kwiatami. Rozmnażanie krzewuszki również nie jest zbyt skomplikowane - wystarczy pobrać sadzonki zielne lub zdrewniałe i umieścić w podłożu (najlepiej jesienią). Cięcie krzewuszki najlepiej wykonać tuż po kwitnieniu, co kilka lat można krzew ściąć mocniej odmładzając go w ten sposób. Sadzonki weigela oferowane przez naszą szkółkę pochodzą z uprawy pojemnikowej. Ceny sadzonek krzewuszki zależą od odmiany oraz wielkości donicy i rośliny.