Miskant chiński (Miscanthus sinensis)

Brak zdjęcia
Chwilowy brak

Miskant chiński - RED CHIEF - Miscanthus sinensis

Kod produktu: 83782787
15,00

Miskant chiński Red Chief to wieloletnia trawa o ozdobnym czerwonym akcencie. Pokrój ma zwarty, kępiasty. Osiąga około 80cm wysokości i szerokości (podczas kwitnienia do 1,5m). Liście zmieniają kolor z zielonego na bordowy i słomkowy. Kwiatostany pojawiają się we wrześniu (różowe) i z czasem stają się ciemnoczerwone, a zimą bieleją. Tolerancyjna względem ph podłoża, gleba powinna być przepuszczalna i umiarkowanie wilgotna, a stanowisko słoneczne. Odporna na mrozy, zasolenie i zanieczyszczenia. Stosowana w ogrodach przydomowych, parkach, na rabatach czy jako roślina okrywowa.

Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: c2
Wysokość sadzonki : ok 30cm
Wysokość docelowa: 60-80cm
Szerokość docelowa : 80cm
Tempo wzrostu: umiarkowane
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa, żyzna
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne
Mrozoodporność: 5a
PH Gleby: roślina tolerancyjna
Pokrój rośliny: kępiasty
Ubarwienie liści: zielone, jesienią bordowe
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna, wilgotna
Pora kwitnienia : wrzesień
Kolor kwiatów: ciemnoróżowe -> rudobrązowe

Miskant chiński Red Chief
to trawa o zmiennym kolorze liści i ozdobnych kłosach

 

Miskant chiński Red Chief to zwarta i kępiasta trawa osiągająca wysokość około 50-90cm, a podczas kwitnienia nawet do 1,5m wysokości. Kępy osiągają średnicę do 0,8m. Liście są wąskie, o długości 60-80cm zielone ze srebrnym akcentem. Pod koniec lata przebarwiają się na słomkowo-brązowy kolor. Różowawe kwiatostany (później ciemnoczerwone) w postaci wiech o długości ok 20cm pojawiają się na roślinie we wrześniu. Zdobią roślinę białym akcentem przez całą zimę.Miskant chiński Red Chief najlepiej rozwija się na ziemi przepuszczalnej, umiarkowanie żyznej i wilgotnej. Tolerancyjny w stosunku do ph podłoża. Wymaga stanowiska słonecznego. Odmiana ta jest odporna na mrozy (5a), lekkie zasolenie i miejskie warunki, umiarkowanie odporna na suszę.

Bylina Red Chief ma szerokie zastosowanie. Można uprawiać ją w ogrodach przydomowych, parkach, terenach zieleni miejskiej. Może służyć jako roślina zadarniająca/okrywowa, sadzona na rabatach, skwerach, pasach między jezdniami. Ponadto może służyć w florystyce do suchych bukietów.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Miskant chiński - RED CHIEF - Miscanthus sinensis
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Wstecz