Miskant chiński (Miscanthus sinensis)

Brak zdjęcia
Chwilowy brak

Miskant chiński - GRACIMILIUS - Miscanthus sinensis

Kod produktu: 837278
15,00

Miskant chiński Gracimilius to ozdobna trawa o kępiastym pokroju, dorastająca do 2,5m wysokości. Lubi żyzne i umiarkowanie wilgotne gleby. Rzadko kwitnie - kwiatostany od VIII, różowe. Nie rozrasta się inwazyjnie. Polecana na rabaty, do donic i kompozycji.

Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C2/C3
Wysokość docelowa: 1,5-2,5m
Tempo wzrostu: szybkorosnąca
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa, próchnicza, przepuszczalna
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne, półcień
Mrozoodporność: 5b
PH Gleby: roślina tolerancyjna
Pokrój rośliny: kępiasty
Ubarwienie liści: zielone
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna
Pora kwitnienia : sierpień-listopad
Kolor kwiatów: różowe

Miskant chiński Gracimilius

to kępiasta trawa o różowych kwiatostanach

 

Miskant chiński Gracimilius to odmiana pochodząca z południowo-wschodniej Azji. Jest jedną z popularniejszych odmian spotykanaych w polskich ogrodach. Ma zwiewny, nieco kulisty pokrój i delikatnie przewieszające się źdzła. Rośnie szybko osiągając nawet do 2,5m wysokości. Liscie są zielone, wąskie i ostro zakończone. Kwitnie dość rzadko od sierpnia do października/listopada, kwiatostany są różowe i zdobią ogród zimą.

 

Miskant chiński Gracimilius najlepiej rozwija się na żyznych glebach o umiarkowanej, stałej wilgotności. Najlepsze stanowisko do uprawy to słońce lub delikatny półcień. Roślina jest mrozoodporna, okrywać należy jedynie młode sadzonki (przez pierwsze 2-3lata). Wiosną należy ja mocno przycinać. Miskant Gracimilius nie rozrasta się inwazyjnie, z roku na rok delikatnie powiększa kępę i zagęszcza się.

 

Miskant chiński Gracimilius znajdzie zastosowanie w ogrodach przydomowych na rabatach. Można go sadzić pojedynczo i w grupach. Posadzony w donicach może zdobić tarasy i balkony.

 

 

 

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Miskant chiński - GRACIMILIUS - Miscanthus sinensis
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Wstecz