Miskant chiński (Miscanthus sinensis)

Brak zdjęcia
Wkrótce

Miskant chiński - SILBERFEDER - Miscanthus sinensis

Kod produktu: 72636
15,00

Miskant chiński Silberfeder to kępiasta trawa dorastająca do 1,5-2m wysokości podczas kwitnienia. Liście zielone z białym nerwem na środku. Kwitnie od sierpnia, kwiatostany to puszyste, srebrne wiechy. Lubi żyzne i umiarkowanie wilgotne gleby. Polecana do ogrodów nadwodnych, na rabaty.

Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C2/C3
Wysokość docelowa: 1,5-2m
Tempo wzrostu: umiarkowane
Wymagania glebowe: przepuszczalna, żyzna, próchnicza
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne, półcień
Mrozoodporność: 5
PH Gleby: roślina tolerancyjna
Pokrój rośliny: kępiasty
Ubarwienie liści: zielone
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna
Pora kwitnienia : sierpień-październik
Kolor kwiatów: srebrny

Miskant chiński Silberfeder

odmiana o niebieskozielonych liściach i srebrzystych wiechach

 

Miskant chiński Silberfeder to odmiana tworząca gęste kępy. Dorasta do 2m wysokości i 1-1,5m szerokości. Liście są niebieskozielone z białym nerwem głównym na środku, do 1,2m długie, łukowato wygięte. Międzywęźla (odcinki między kolankami) wypełnione są gąbczastym rdzeniem. Kwitnie od sierpnia, kwiatostany są duże do 40cm, początkowo zwarte i różowe, z czasem się otwierają, są puszyste i srebrne

 

Miskant chiński Silberfeder lubi gleby żyzne, przepuszczalne i umiarkowanie wilgotne. Stanowisko powinno być słoneczne lub półcieniste, osłonięte od wiatru i ciepłe. Młode rośliny należy okrywać na zimę. Wiosną należy nisko przycinać uschnięte pędy. Toleruje zasolenie, zanieczyszenia powietrza i gleby.

 

Miskant chiński Silberfeder znajdzie zastosowanie w miejskich parkach, zieleni ulicznej. Polecany na rabaty w ogrodach przydomowych. Fajnie prezentuje się sadzony w grupach na osiedlach czy w pobliżu zbiorników wodnych.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Miskant chiński - SILBERFEDER - Miscanthus sinensis
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Wstecz