Sosna górska (Pinus mugo)

Chwilowy brak

Sosna górska (kosodrzewina) - GNOM - Pinus mugo

Kod produktu: 98445123
Producent: Szkółka Zacywilki
70,00

Sosna / kosodrzewina Gnom to wolno rosnąca odmiana, początkowo kulista, z czasem przybierająca kształt szerokiego stożka. Mało wymagająca i całkowicie mrozoodporna. Igły krótkie, zielone cały rok. Idealna do małych ogrodów i na skalniaki. 

Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C3
Wysokość sadzonki : 20-30cm
Wysokość po 10 lat. : 100cm
Wysokość docelowa: 200cm
Szerokość docelowa : 60cm
Tempo wzrostu: roślina wolnorosnąca
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne
Mrozoodporność: 4 - całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: roślina jest tolerancyjna względem pH gleby
Pokrój rośliny: kulisty -> stożkowy
Ubarwienie igieł: zielone cały rok

Sosna górska Gnom - wolnorosnąca, kulista kosodrzewina

 

 

Kosodrzewina Gnom to karłowata roślina iglasta, która zaliczamy do gatunku krzewów. W początkowej fazie rozwoju przyjmuje kulisty pokrój, a z biegiem upływającego czasu przybiera kształt nieregularnego stożka. Sosna Gnom należy do wolnorosnących krzewów, która po osiąga około metra do dwóch wysokości i około metra średnicy. Jest to gęsty rodzaj krzewu o ciemnozielonych i błyszczących igłach, które układają się promieniście w pary po dwie. Osiągają długość około 4 cm i należą do grona igieł klujących.

Kosodrzewina Gnom to roślina wyjątkowo światłolubna.

Sosna górska Gnom to krzew o bardzo małych wymaganiach glebowych, ale lubiący stanowiska o pełnym nasłonecznieniu. Nasza roślina świetnie adaptuje się w miejscach kamienistych, piaszczystych, czy piaszczysto-gliniastych, lecz nie toleruje zbyt długiego okresu ocienienia. Kosodrzewina Gnom jako jedna z roślin pionierskich bardzo dobrze znosi długie okresy, ale wyjątkowo przepada za wilgotnym powietrzem, dlatego bardzo często spotkamy ją w okolicach zbiorników wodnych.

Zastosowanie sosny górskiej Gnom 

Ze względu na swoje wymiary i dużą tolerancję sosna górska Gnom może rosnąć praktycznie w każdym nasłonecznionym miejscu. Świetnie sprawdzi się jako całoroczna roślina ozdobna w:

  • małych ogrodach
  • ogrodach skalnych
  • czy na wrzosowiskach

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Sosna górska (kosodrzewina) - GNOM - Pinus mugo
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Sosna górska - szczepione odmiany kosodrzewiny w ofercie szkółki roślin 


Sosna górska to jeden z najpopularniejszych gatunków sosny, jaki można spotkać w naszych ogrodach. Inaczej kosodrzewina, lub kosówka właściwa charakteryzuje się zwartym pokrojem i powolnym wzrostem. W naturze najczęściej porasta zbocza gór - dlatego jest wytrzymała na skrajnie niekorzystne warunki atmosferyczne i glebowe.
Na rynku roślin ozdobnych, a także w ofercie naszego gospodarstwa ogrodniczego występuje bardzo dużo odmian sosny górskiej. Są one rozmnażane poprzez szczepienie - dlatego mamy pewność zachowania unikalnych cech protoplasty odmiany. Poszczególne szczepione odmiany sosny górskiej  są bardzo zróżnicowane - zarówno pod względem pokroju (krzaczaste, kuliste oraz stożkowe), jak również jeśli chodzi o kolor igieł (zielone, zielono-żółte, zielono-niebieski). Wszystkie cechują se powolnym wzrostem, dlatego są powszechnie wykorzystywane w małych ogrodach przydomowych. Ich naturalne miejsce to także nasadzeniach na skarpach i skalniakach, gdzie mogą świetnie wyeksponować swoje walory. Sosny górskie polecamy także do uprawy pojemnikowej , kompaktowe wymiary sprawią że są łatwe w pielęgnacji i nie zajmują dużo miejsca.