Sosna pospolita (Pinus sylvestris)

Sosna pospolita - CHANTRY BLUE - Pinus sylvestris

Kod produktu: 837440
75,00

Chantry Blue to karłowa odmiana sosny pospolitej, o pięknej, niebieskiej barwie igieł. Polecana do ogrodów przydomowych, niezastąpiona przy tworzeniu wielokolorowych kompozycji.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C5
Wysokość sadzonki : 20-30cm
Wysokość docelowa: 100-150cm
Szerokość docelowa : 100cm
Tempo wzrostu: roślina wolnorosnąca (karłowa)
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : stanowsiko słoneczne
Mrozoodporność: 5A - całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: lekko kwaśna
Pokrój rośliny: kulisty
Ubarwienie igieł: niebieskie

Sosna pospolita Chantry Blue - karłowa odmiana o niebieskich igłach


Sosna pospolita Chantry Blue to karłowy iglak o niebieskich igłach. To jedna z najładniej wybarwionych odmian z tego gatunku. Posiada długie igły, które w pełnym słońcu są wręcz błękitne. Rośnie powoli, jego roczny przyrost to ok. 10cm. Dorasta do wysokości ok. 100-150cm, przyjmując zwarty, początkowo kulisty pokrój, a następnie delikatnie się wypiętrza. Aby zachować kształt kuli należy skracać młody przyrost przed rozwinięciem igieł. 


Chantry Blue jak każda sosna preferuje gleby przepuszczalne oraz dobrze zdrenowane. Podłoże nie musi być żyzne, poradzi sobie również na glebach przeciętnych i piaszczystych. Stanowisko koniecznie w pełnym słońcu - ładniej się wtedy wybarwia.     

 

Pinus sylvestris Chantry Blue doskonale pasuje do ogrodów przydomowych. Świetny element składowy wielokolorowej rabaty. Można sadzić pojedynczo, jak i w niewielkich grupach. Nie ma żadnych przeciwwskazań przed uprawą pojemnikową na trasie, czy balkonie.  

Zapytaj o hurtowe ilości

Ta roślina może występować w większych ilościach. Jesteś zainteresowany hurtowym zakupem wyślij zapytanie, a my przygotujemy wycenę.

Nazwa produktu:
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Uwagi (np. oczekiwana ilość):
Przepisz kod z obrazka:
token

Zapytaj o większy egzemplarz

Ta roślina może występować w sprzedaży w większych rozmiarach. Jeśli jesteś zainteresowany, wyślij nam zapytanie, a my sprawdzimy czy posiadamy starsze okazy i odeślemy Ci odpowiedź.

Nazwa produktu:
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Uwagi (np. oczekiwana wysokość lub wiek):
Przepisz kod z obrazka:
token

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Sosna pospolita - CHANTRY BLUE - Pinus sylvestris
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Sosna pospolita - szczepione odmiany Pinus Sylvestris w ofercie szkółki roślin


Sosna pospolita - inaczej sosna zwyczajna ( Pinus sylvestris) to najczęściej spotykany gatunek drzewa iglastego w polskich lasach. Jego występowanie oczywiście nie ogranicza się do naszego kraju i rozciąga się północnym pasem od Hiszpanii aż do Morza Ochockiego. Sosna zwyczajna jest drzewem o małych wymaganiach i dużej tolerancji dlatego bywa tez wykorzystywana do zalesiania terenów gdzie nie występuje naturalnie na przykład w Nowej Zelandii.

Sosna pospolita ma początkowo pokrój stożkowaty, z wiekiem staje się rozłożysta lub parasolowata. Korona luźna, igły sztywne zielone, lub niebieskozielone. Sosna pospolita bywa często spotykana w naszych ogrodach. Pełni funkcje nasadzeń żywopłotowych, lub bywa wykorzystywana do tworzenia ozdobnych form poprzez cięcie - na przykład bonsai.

Istniej również bardzo wiele ozdobnych odmian sosny pospolitej wartościowych ze względu na unikalny pokrój, nietypowe wybarwienie igieł, lub kompaktowe wymiary. W naszej szkółce roślin rozmnażamy najbardziej wartościowe odmiany sosny pospolitej poprzez szczepienie. W naszej ofercie znajdziecie wiele wariacji tego gatunku do wykorzystania w ogrodach przydomowych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szczepionych odmian sosny pospolitej. Prowadzimy sprzedaż stacjonarna oraz wysyłkową poprzez sklep internetowy.