Sosna pospolita (Pinus sylvestris)

Sosna pospolita - BIAŁOGON - Pinus sylvestris

Kod produktu: 541234
80,00

Sosna pospolita Białogon to polska odmiana o biało-kremowym kolorze wiosennego przyrostu. Wzrost i pokrój podobny do gatunku. Pozycja obowiązkowa dla kolekcjonerów rzadkich roślin i wielbicieli sosny zwyczajnej. 

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C5
Wysokość sadzonki : 40-60cm
Wysokość po 10 lat. : 300cm
Szerokość po 10 lat. : 160cm
Tempo wzrostu: silnie rosnąca
Wymagania glebowe: przepuszczalna, przeciętna, żyzna
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne
Mrozoodporność: całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: lekko kwaśna
Pokrój rośliny: stożkowaty
Ubarwienie igieł: zielone / biały kolor przyrostu

Sosna pospolita Białogon - polska, unikatowa odmiana 

 

Pinus sylvestris Białogon to prawdziwy rarytas w naszej ofercie. Odmiana charakteryzująca się biało-kremowym kolorem młodych, przyrostów na wiosnę - znajdzie z pewnością uznanie wśród kolekcjonerów unikatowych roślin i nie tylko. Wzrost oraz pokrój podobny do gatunku. Po 10 latach sosna Białogon osiąga ok. 3m wysokości

Jak przystało na sosnę jest mało wymagająca co do gleby i poradzi sobie również na podłożu piaszczystym i ubogim. Ważne żeby było ono przepuszczalne. Stanowisko zdecydowanie w pełnym słońcu, a odczyn najlepiej lekko kwaśny. Odmiana jest całkowicie mrozoodporna

 

Sosna  Białogon polecana jest do sadzenia w ogrodach przydomowych oraz w większych zestawieniach na dużych rabatach. Dobrze wygląda posadzona pojedynczo, jak i w większym skupisku. Proponujemy ją kolekcjonerom rzadkich iglaków oraz wszystkim tym którzy cenią sobie sosny zwyczajne jako rośliny ozdobne. 

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Sosna pospolita - BIAŁOGON - Pinus sylvestris
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Sosna pospolita - szczepione odmiany Pinus Sylvestris w ofercie szkółki roślin


Sosna pospolita - inaczej sosna zwyczajna ( Pinus sylvestris) to najczęściej spotykany gatunek drzewa iglastego w polskich lasach. Jego występowanie oczywiście nie ogranicza się do naszego kraju i rozciąga się północnym pasem od Hiszpanii aż do Morza Ochockiego. Sosna zwyczajna jest drzewem o małych wymaganiach i dużej tolerancji dlatego bywa tez wykorzystywana do zalesiania terenów gdzie nie występuje naturalnie na przykład w Nowej Zelandii.

Sosna pospolita ma początkowo pokrój stożkowaty, z wiekiem staje się rozłożysta lub parasolowata. Korona luźna, igły sztywne zielone, lub niebieskozielone. Sosna pospolita bywa często spotykana w naszych ogrodach. Pełni funkcje nasadzeń żywopłotowych, lub bywa wykorzystywana do tworzenia ozdobnych form poprzez cięcie - na przykład bonsai.

Istniej również bardzo wiele ozdobnych odmian sosny pospolitej wartościowych ze względu na unikalny pokrój, nietypowe wybarwienie igieł, lub kompaktowe wymiary. W naszej szkółce roślin rozmnażamy najbardziej wartościowe odmiany sosny pospolitej poprzez szczepienie. W naszej ofercie znajdziecie wiele wariacji tego gatunku do wykorzystania w ogrodach przydomowych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szczepionych odmian sosny pospolitej. Prowadzimy sprzedaż stacjonarna oraz wysyłkową poprzez sklep internetowy.