Sosny szczepione na pniu (Pinus grafted on the stump)

Sosna górska SHERWOOD COMPACT - szczepiona na pniu 50-80cm

Kod produktu: 838747433
140,00

Sosna górska Sherwood Compact w wersji szczepionej na pniu z powodzeniem urozmaici każdą rabatę, a do ogrodu wniesie odrobinę nowoczesności i elegancji.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C5
Wysokość sadzonki : wysokość szczepienia 50-80cm , objętość korony 20-30cm
Wysokość po 10 lat. : ok 0,5m korona
Szerokość po 10 lat. : ok 0,5m korona
Tempo wzrostu: karłowa - wolnorosnąca
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne
Mrozoodporność: 4
PH Gleby: lekko kwaśna
Pokrój rośliny: kulisty
Ubarwienie igieł: ciemnozielone
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna

Sosna górska Sherwood Compact

szczepiona na pniu 80-120cm

Sosna górska Sherwood Compact została wyselekcjonowana w 1985 roku w Stanach Zjednoczonych. Jest to krzew iglasty o zwartym, płaskokulistym, regularnym pokroju. Roście powoli, dając roczne przyrosty rzędu 4-5cm. Po 10 latach osiąga zaledwie 50cm wysokości i około 60cm średnicy korony. Pędy tej odmiany są wyprostowane, sztywne, zakończone rozetkami z jasnym środkiem. Igły gęste, krótkie, promieniście ułożone, jasnozielone.

 

Pinus mugo Sherwood Compact jest rośliną mało wymagającą. Urośnie na przeciętnych glebach ogrodowych, o lekko kwaśnym ph i umiarkowanej wilgotności. Lubi stanowiska dobrze nasłonecznione. Sosna Sherwood Compact jest w pełni mrozoodporna i dobrze znosi suszę.

 

Ze względu na swoje miniaturowe rozmiary doskonale sprawdzi się w małych ogrodach. Sosnę górską Sherwood Compact w wersji szczepionej można z powodzeniem posadzić na rabatach. Doskonała odmiana do uprawy pojemnikowej.

 

 

Nasza szkółka jest wpisana do rejestru producentów roślin w Państowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Oznacza to, że rośliny przez nas oferowane podlegają kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez odpowiednio wykwalifikowane osoby.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Sosna górska SHERWOOD COMPACT - szczepiona na pniu 50-80cm
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz